شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Saturday, 18 May , 2024 ساعت ×
تولید فولاد خام جهان ۱۲ درصد افزایش یافت
03 شهریور 1400 - 9:18
شناسه : 16597
آمار منتشر شده انجمن جهانی فولاد حاکی از آن است که تولید فولاد خام جهان طی 7 ماهه نخست سال جاری میلادی رشد 12.4 درصدی داشته و تولید این محصول در ایران با 9.9 درصد افزایش روبه‌رو بوده است.
ارسال توسط : منبع : ایمیدرو
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، میزان تولید جهانی فولاد خام طی هفت ماهه نخست سال جاری میلادی، یک میلیارد و ۱۶۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تن به ثبت رسید که حاکی از رشد ۱۲٫۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است. طی این مدت، تولید فولاد خام ایران نیز با رشد ۹٫۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته میلادی به ۱۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تن رسید.

از ابتدای ماه ژانویه تا پایان ماه جولای ۲۰۲۱ میلادی، چین با تولید ۶۴۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تن فولاد خام(۸ درصدافزایش نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۰ میلادی) همچنان در صدر تولید این محصول در جهان قرار دارد. همچنین هند با تولید ۶۸ میلیون تن(۲۸٫۷ افزایش)، ژاپن با تولید ۵۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تن(۱۶٫۲ افزایش)، ایالات متحده آمریکا با ۴۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تن(۱۸٫۵ درصد افزایش) و روسیه با تولید ۴۴ میلیون و ۹۰۰ هزارتن(۹٫۵ درصد افزایش) به ترتیب در رتبه‌های دوم تا پنجم تولید فولاد جهان جای گرفتند. نام ایران همچنان به عنوان دهمین فولادساز برترجهان در فهرست ۱۰ کشور فولادساز برتر جهان به چشم می‌خورد.

رشد ۳٫۳ درصدی تولید جهانی فولاد در جولای

مجموع تولید فولاد خام ۶۴ کشور فولادساز جهان طی ماه جولای ۲۰۲۱ میلادی با رشد ۳٫۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۱۶۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تن افزایش یافت. این در حالی است که میزان تولید این محصول در ایران نیز طی مدت یاد شده، دو میلیون و ۶۰۰ هزار تن اعلام شد که رشد ۹ درصدی نسبت به ماه جولای ۲۰۲۰ میلادی را نشان می‌دهد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.