جمعه, ۴ اسفند , ۱۴۰۲ Friday, 23 February , 2024 ساعت ×
تولید فولاد ۹ درصد افت داشت
22 اسفند 1400 - 13:24
شناسه : 25705
براساس گزارش‌های منتشر شده، آمار تولید فولادی‌ها نشان می‌دهد که از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن‌ماه، تمامی فراورده‌های فولادی اعم از شمش و همچنین مقاطع تخت و طویل فولادی با افت تولید یک تا ۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۹ روبه‌رو شده‌‌اند.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، طبق آمار ارائه شده توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، طی ۱۱ ماهه امسال میزان تولید کل مقاطع تخت فولادی شامل ورق گرم، ورق سرد و ورق پوششدار و شمش فولاد بیشترین میزان کاهش تولید را داشته‌اند.

میزان تولید فولاد میانی (شمش فولاد) در مجموع ۱۱ ماهه سال جاری ۹ درصد افت تولید را نسبت به مدت مشابه سال گذشته تجربه کرده است. تولید این ماده معدنی از ۲۷ میلیون و ۷۲۴ هزار تن به ۲۵ میلیون و ۳۳۸ هزار تن تقلیل یافته است.

پس از آن، تولید مقاطع تخت فولادی نیز از هشت میلیون و ۳۱۵ هزار تن در مجموع ۱۱ ماهه ۱۳۹۹ به هفت میلیون و ۷۲۰ هزار تن در مدت مشابه سال جاری رسیده و بدین ترتیب هفت درصد  کاهش تولید را ثبت کرد.

از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه به ترتیب ۱۸ میلیون و ۲۸ هزار تن محصولات فولادی و ۱۰ میلیون و ۳۰۸ هزار تن مقاطع طویل فولادی شامل تیرآهن، میلگرد، ناودانی، نبشی وسایر مقاطع تولید شده است که نسبت به ۱۸ میلیون و ۹۸۳ هزار تن (محصولات فولادی) و ۱۰ میلیون و ۶۶۸ هزار تن (مقاطع طویل فولادی) تولیدی ۱۱ ماهه ۱۳۹۹ به ترتیب پنج درصد و سه درصد کاهش تولید داشته‌اند.

گفتنی است، طبق آمار، تولید آهن‌اسفنجی در مدت مذکور سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، کمترین میزان کاهش تولید را داشته است. تولید آهن‌اسفنجی از ۲۷ میلیون و ۸۴۲ هزار تن در مجموع ۱۱ ماهه سال گذشته به ۲۷ میلیون و ۴۷۸ هزار تن طی مدت مذکور سال جاری رسیده و ۳۶۴ هزار تن معادل یک درصد کاهش تولید داشته است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.