جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳ Friday, 19 April , 2024 ساعت ×
تولید محصول باکیفیت، رسالت گل‌گهر
12 اردیبهشت 1401 - 14:13
شناسه : 27292
مدیر فراوری مجتمع گل‌گهر: مدیر فراوری مجتمع گل‌گهر، گفت: تولید محصول با کیفیت بالای پایدار و تامین کمیت کنسانتره مورد نیاز داخل و بخش فروش، از رسالت‌های اصلی مدیریت فروری به شمار می‌رود که تاکنون به خوبی انجام شده است.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، محمدحسن شکاری مدیر فراوری مجتمع گل‌گهر، اظهار داشت: نظر به اینکه کیفیت سنگ معدن همواره ثابت نیست و از منابع مختلفی تامین می‌شود، تولید کنسانتره‌ که پارامترهای کیفی بالا، یکنواخت و با کم‌ترین انحراف از استانداردها را برخوردار باشد، بسیار مهم است. تولید محصول با کیفیت بالای پایدار و تامین کمیت کنسانتره مورد نیاز داخل و بخش فروش، از اهداف مهم و اصلی مدیریت فروری بوده که تاکنون به خوبی انجام شده است.

وی افزود: عدم تامین کافی سنگ و کیفیت مطلوب در منطقه، جزو جدی‌ترین چالش‌های شرکت طی سال‌های اخیر بوده است‌. گرچه در سال ۱۴۰۰، با پی‌گیری مدیران ارشد شرکت، سنگ مورد نیاز کارخانه‌ها تامین شد، اما این چالش همچنان وجود دارد و نیازمند رسیدگی اساسی و رفع پایدار این مشکل است که پیگیری برای آزادسازی پهنه‌های موجود برای تامین سنگ بیشتر از منابع مختلف کشور، یکی دیگر از اقدامات شرکت گل‌گهر در این حوزه بوده قلمداد می‌شود. از سوی دیگر، چالش جدی و دیگر بخش تولید در سال‌های گذشته، مسئله کمبود برق برای صنایع است که باعث توقفات ناخواسته خطوط تولید و از دست رفتن بخش قابل تاملی از تولید برای مجموعه بوده که در این زمینه، کنار انجام پیگیری‌های مدیریتی جهت ساماندهی این مشکل و برنامه‌ریزی حداکثری برای این منظور، شرکت نیز به موازات به دنبال راه حل اساسی این چالش و تامین پایدار انرژی در منطقه است.

استفاده حداکثری از توان تولید

مدیر فراوری مجتمع گل‌گهر، گفت: از آنجا که کیفیت متفاوت سنگ معادن مختلف در هر خط رفتار متفاوتی ایجاد می‌کند، بر مبنای اطلاعات دقیق آزمایشگاهی و مشخصات خطوط تولید و بر اساس شناسایی ویژگی‌های سنگ معادن، به گونه‌ای در خطوط تولید توزیع می‌شوند که بیشترین بازدهی، استفاده حداکثری از ریکاوری سنگ، حذف سولفور و دیگر ناخالصی‌ها را داشته باشند. این اقدامات نتیجه بسیار خوبی را به نمایش گذاشته و باعث شده علاوه بر استفاده از حداکثری توان تولید، هزینه‌های شرکت نیز کاهش یابد.

شکاری درباره عملکرد مدیریت فراوری مجتمع گل‌گهر بیان کرد: علی‌رغم اینکه ریکاوری کل سنگ‌آهن در خطوط طی سال گذشته نسبت به سنوات پیشین، کاهشی بوده و در کنار توقفات ناشی از بی‌برقی می‌توانست باعث کاهش جدی تولید شود، اما با انجام کارهای مدیریتی و تیمی نه تنها به موقع مانع کاهش تولید شدیم، بلکه برنامه تولید سال را محقق کرده‌ایم و توانستیم بیش از یک درصد از برنامه تولید را افزایش دهیم.

وی درباره دستاوردهای بخش فراوری یادآور شد: سال ۱۴۰۰، در بخش کنسانتره شرکت گل‌گهر ۲۰ رکورد کمی و ۱۹ رکورد کیفی برای تولید کنسانتره ثبت شده ‌است. رکوردهای به دست آمده با وجود همه مشکلات، به دلیل نگاه کاملا رقابتی گل‌گهر در تولید محصول با کیفیت است‌. برای برنامه‌ریزی توقفات و تعمیرات خطوط، تلاش کرده‌ایم حداکثر بهره را از نرم‌افزارهای موجود و به‌روز داشته باشیم تا یکی از بهترین برنامه‌ریزی‌ها را برای این حوزه ارائه دهیم که آماده‌به‌کاری خطوط بالا رود.

مدیر فراوری مجتمع گل‌گهر در پایان خاطرنشان کرد: اکنون در تمامی خطوط بالای ۹۰ درصد آماده‌به‌کاری داریم که این اتفاق باعث شده علی‌رغم کاهش ریکاوری سنگ‌های ورودی و توقفات ناشی از بی‌برقی برای صنایع کشور، برنامه تولید به طور کامل محقق شود و برای برنامه تولید سال جاری نیز، تمام توان مجموعه فراوری برای محقق کردن برنامه تولید سال و افزایش جدی کیفیت محصول جهت تامین حداکثری رضایت زنجیره فولاد، خواهد بود.

انتهای پیام

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.