جمعه, ۴ اسفند , ۱۴۰۲ Friday, 23 February , 2024 ساعت ×
تولید محصول باکیفیت اولویت اصلی ذوب‌آهن
01 آذر 1400 - 11:55
شناسه : 20802
معاون بهره‌برداری ذوب‌آهن اصفهان گفت: باید استانداردهای داخلی در تولید محصولات فولادی همانند محصولات غذایی اجباری شود تا هیچ تولیدکننده‌ای نتواند محصول خود را خارج از استاندارد مشخص برای فروش در کشور عرضه کند.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، مهرداد تولائیان معاون بهره‌برداری ذوب‌آهن اصفهان با اشاره به اهمیت موضوع کیفیت و تطابق با استانداردهای ملی و بین‌المللی به خصوص در تولید محصولات فولادی، اظهار داشت: ذوب‌آهن اصفهان در صنعت فولاد به خصوص تولید محصولات طویل فولادی به عنوان شاخه تخصصی این شرکت، در حوزه کیفیت زبانزد بوده و همواره اولویت آن تولید محصول باکیفیت است.

وی با تاکید بر اینکه ملاک کیفیت در ذوب‌آهن انطباق با استانداردهای داخلی و بین‌المللی است، افزود: ذوب‌آهن در فرایند کیفیت تولید محصول حدود ۳۰۰ نفر پرسنل دارد تا اطمینان حاصل کند محصولی که از کارخانه خارج می‌شود، مطابق با استانداردها باشد.

معاون بهره‌برداری ذوب‌آهن اصفهان با بیان اینکه بین ۴۰ تا ۵۰ درصد محصولات شرکت صادر می‌شود، گفت: صادرات نشانده اهمیت آن صنعت به موضوع کیفیت و تطابق با استانداردهای جهانی است.

تولائیان با اشاره به اهمیت کیفیت در تولید محصولات فولادی، بیان کرد: وقوع حادثه زلزله در کشور و آمار بالای تخریب منازل مسکونی و مرگ هموطنان طی سال‌های گذشته نشان داده که بحث کیفیت و رعایت استانداردها در تولید محصولات فولادی بسیار اهمیت دارد. لذا با توجه به اینکه بیشتر محصولات ذوب‌آهن در ساختمان به کار می‌رود، رعایت کیفیت و استانداردها بسیار حایز اهمیت است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه الزام اجباری در بازار برای رعایت استانداردها وجود ندارد، متاسفانه برخی تولیدکنندگان محصولات فولادی محصول خود را با کیفیت پایین از نظر وزن واحد طول و یا جرم حجمی به بازار عرضه می‌کنند.

معاون بهره‌برداری ذوب‌آهن اصفهان در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در بازار تیرآهن و میلگرد شاخه فروشی می‌شود. توزیع‌کنندگان کوچک آهن و مردم به دلیل بی اطلاعی از محصول بی‌کیفیت و ارزان استقبال می‌کنند و در این شرایط شاهد رقابت منفی در حوزه فروش محصولات فولادی بی کیفیت هستیم.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.