دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Monday, 20 May , 2024 ساعت ×
تولید نفت اوپک کاهش می‌یابد
30 مرداد 1400 - 16:09
شناسه : 16440
براساس برآورد اداره اطلاعات انرژی آمریکا: براساس گزارش‌های منتشر شده، اداره اطلاعات انرژی آمریکا برآورد خود از مقدار تولید نفت اوپک در سال جاری میلادی را کاهش داد.
ارسال توسط : منبع : شانا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA) روز چهارشنبه ۲۷ مردادماه پیش‌بینی کرد که تولید روزانه نفت سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در نیمه دوم سال جاری میلادی ۶۰۰ هزار بشکه کم‌تر از برآورد پیشین این نهاد خواهد بود، زیرا افزایش تولید این سازمان کمتر از حد انتظار بوده است. این اداره برآورد خود از تولید نفت اوپک را در چشم‌انداز کوتاه‌مدت انرژی ماه اوت (STEO) در مقایسه با ماه ژوئیه کاهش داد. در این راستا دولت آمریکا ماه گذشته انتظار داشت تولید نفت اوپک برای تامین تقاضای جهانی، بیش از مقدار توافق این سازمان افزایش یابد.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا در نتیجه بازبینی برآورد تولید نفت اوپک، پیش‌بینی خود از مجموع تولید نفت جهان را نیز کاهش داد و اکنون انتظار دارد میانگین عرضه جهانی نفت در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ حدود ۹۸ میلیون و ۹۰۰ هزار بشکه در روز باشد که نسبت به مقدار برآورد شده در ماه ژوئیه به میزان ۹۹ میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه در روز، کم‌تر خواهد بود.

همچنین این سازمان در گزارش ماهانه خود اعلام کرد، انتظار داریم بیشتر کشورهای عضو اوپک در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ به توافق کاهش عرضه پایبند بمانند و میانگین تولید این سازمان ۳۳ میلیون بشکه در روز باشد. اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش‌بینی کرد که تولید نفت اوپک طی سه ماه سوم و چهارم سال ۲۰۲۱  کم‌تر از تقاضای نفت این سازمان باشد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.