یکشنبه, ۶ اسفند , ۱۴۰۲ Sunday, 25 February , 2024 ساعت ×
تولید کنسانتره زغالسنگ به بیش از ۷۶۲ هزار تن رسید
24 آبان 1399 - 7:21
شناسه : 1466
میزان تولید کنسانتره در نیمه نخست امسال به رقم ۷۶۲.۹ هزار تن رسید که از این میزان ۱۶.۶ درصد مربوط به عملکرد شهریور ماه است.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از ایرنا، برپایه جداول آماری وزارت صنعت، میزان تولید کنسانتره زغالسنک در نیمه نخست پارسال به میزان ۷۸۶.۹ هزار تن ثبت شده بود.

سهم ۳۶ درصدی مرداد و شهریور

بررسی عملکرد ۶ ماهه امسال در زمینه تولید کنسانتره زغالسنگ نشان می دهد که در ماه های مرداد و شهریور در مجموع با ۲۷۴.۷ هزار تن تولید سهم ۳۶ درصدی را به خود اختصاص دادند که در مرداد ماه ۱۴۷.۶ هزار تن تولید شده بود.

آمار ۹۱۱.۶ هزار تنی استخراج

سازمان توسعه و نوسازی معادن وصنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در جداول آماری خود در زمینه میزان استخراج زغالسنگ از واحدهای البرز مرکزی و طبس در مدت ۶ ماهه ابتدایی امسال رقم ۹۱۱ هزار و ۶۸۴ تن را ثبت کرده است.

همچنین میزان تولید کنسانتره زغالسنگ در واحد های یاد شده در ۶ ماهه نخست امسال را رقم ۳۴۹ هزار و ۶۹۸ تن اعلام کرد که از این رقم ۳۳۷ هزار و ۱۰۳ تن به مبادی مصرف ارسال شده است.

تولید سالیانه کنسانتره ۱.۵ میلیون تن

آمارهای انجمن زغالسنگ ایران گویای آن است که تولید کنسانتره زغالسنگ کشور سالیانه ۱.۵ میلیون تن است، در حالی که مصرف داخلی به حدود دو میلیون تن می رسد و پیش بینی شده با بهره برداری از واحدهای جدید در سال ۱۴۰۰ مصرف این ماده معدنی به ۳.۵ میلیون تن خواهد رسید.

برآورد شده که کشور برای تامین نیاز واحد های فولادسازی آتی، سالیانه هفت میلیون تن زغالسنگ خام باید استخراج کند که کمبود باید با نوسازی معادن فعلی و تجهیز معادن جدید انجام شود.

 قیمت پایه کنسانتره زغالسنگ برمبنای ۲۶.۵ درصد قیمت شمش فولاد خوزستان در بورس کالا تعیین می شود، اما در شرایط کنونی تولید کنندگان زغالسنگ خواستار افزایش این نرخ شده اند.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.