یکشنبه, ۱۴ خرداد , ۱۴۰۲ Sunday, 4 June , 2023 ساعت ×
تولید کیفی کاتالیست نمادی از توان و دانش داخلی
17 آذر 1400 - 11:25
شناسه : 21519
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات مطرح کرد؛ مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در بازدید از شرکت گسترش کاتالیست ایرانیان با اشاره به اهمیت بومی‌سازی دانش و جایگاه آن در بخش تولید، ساخت کالاهای دانش‌بنیان را تحقق عملی اقتصاد مقاومتی دانست.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، امیرحسین نادری مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در بازدید از شرکت گسترش کاتالیست ایرانیان با تاکید بر ضرورت بومی‌سازی دانش، اظهار داشت: بومی‌سازی دانش مزیت رقابتی تولید کاتالیست در ایران است و به دلیل دستیابی دانشمندان و شرکت‌های دانش‌بنیان تولیدی همچون گسترش کاتالیست، امروز کاتالیست ایرانی علاوه بر تامین نیاز داخل امکان رقابت با نمونه‌های خارجی در بازارهای بین‌المللی را دارد.

وی ضمن بازدید از مراحل تحقیقاتی ۱۰ کاتالیست جدید در حوزه فولاد، نفت، گاز و پتروشیمی، افزود: در حال حاضر همه جهان خود را برای ورود به دوران پسا کرونا آماده می‌کند و انتظار می‌رود برای سال ۲۰۲۲، افزایش سرمایه‌گذاری و رونق تولید را در سراسر جهان شاهد باشیم.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن وفلزات با اشاره به تقاضای روزافزون برای همه کالاها به‌ویژه کالاهای استراتژیکی مانند کاتالیست، گفت: همین موضوع، اهمیت تحقیقات و بومی‌سازی دانش و کالاها در کشور را دوچندان می‌کند. به همین دلیل شرکت گسترش کاتالیست باید تمام تلاش خود را انجام دهد تا پایان سال مراحل تولید آزمایشگاهی و پایلوت این کاتالیست‌ها نهایی و در سال آینده آماده تجاری‌سازی شود.

نادری با اشاره به اتفاقات و عملکرد مثبت تیم مدیریت، تولید کیفی کاتالیست احیا مستقیم فولاد را نتیجه و دستاورد اعتماد و استفاده از توان و دانش داخلی عنوان کرد و ضمن تقدیر از تلاش مدیران و کارکنان مجموعه برای دستیابی به تولید ۲ تن کاتالیست DIR در روز، بیان کرد: در کارهای دانش‌بنیان و خلاقانه باید دل و مغز کارکنان همزمان با هم درگیر کار باشد که ایجاد فضای مناسب برای تحقق این امر از وظایف مدیران ارشد مجموعه است و شرکت «ومعادن» نیز به عنوان سهامدار اصلی همه پشتیبانی و حمایت لازم برای ایجاد فضای مطلوب و تامین تجهیزات مورد نیاز را خواهد نمود.

وی افزایش ظرفیت اشتغال را یکی از دستاوردهای مهم این شرکت عنوان کرد و ضمن تاکید بر ضرورت توجه به اشتغال معلولین و افراد کم توان، به عنوان یکی از وظایف اجتماعی همه شرکت‌ها، نسبت به ایجاد اشتغال برای این افراد در همه زیر مجموعه‌های «ومعادن» ابراز امیدواری کرد.

محمد حسین مولوی‌زاده، مدیرعامل شرکت گسترش کاتالیست ایرانیان ضمن تشریح فعالیت‌های شرکت، اذعان داشت: طی ۸ ماهه نخست امسال در این مجموعه بیش از ۵۰ شغل جدید ایجاد شده است و امیدواریم تا پایان سال اشتغال‌زایی مستقیم مجموعه را به یکصد نفر برسانیم.

وی در پایان با اشاره به فعالیت‌های مرکز تحقیقات در تولید و توسعه دانش کاتالیست‌های جدید پتروشیمی و پالایشگاهی، خاطرنشان کرد: شرکت گسترش کاتالیست ایرانیان بر اساس استراتژی کلان کشور و هلدینگ «ومعادن» به دنبال استفاده حداکثری از توان نیروی جوان، خلاق و با دانش کشور است تا با تولید علمی و کیفی و حداکثرسازی ساخت داخل در جهت کاهش وابستگی حرکت نماید و در این را نیاز به حمایت و پشتیبانی هولدینگ ومعادن همچون گذشته است.

گفتنی است،  امیرحسین نادری مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات (ومعادن) به اتفاق هییت‌مدیره و مدیران ارشد این شرکت از مرکز تحقیقات و خط تولید شرکت گسترش کاتالیست ایرانیان بازدید و از نزدیک در جریان فعالیت این شرکت قرار گرفتند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.