یکشنبه, ۱۷ تیر , ۱۴۰۳ Sunday, 7 July , 2024 ساعت ×
تولید ۴۷۵ هزار تن محصولات فولادی در چهارمحال و بختیاری
03 دی 1399 - 10:16
شناسه : 3895
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری از تولید ۴۷۵ هزار تن محصولات فولادی درچهارمحال و بختیاری از ابتدای امسال تاکنون خبر داد.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از دنیای معدن، سجاد رستمی گفت: احداث و اجرای طرح توسعه واحد های تولیدی صنایع فولاد در اولویت برنامه های اجرایی استان است، که برخی از این واحدها در کشور نمونه و منحصربه فرد به شمار می‌روند.
سجاد رستمی افزود: امسال ۴۷۵ هزار تن محصولات فولادی در واحدهای فعال این استان تولید و روانه بازار شد.
وی گفت: صنایع فولاد تاراز چهارمحال و بختیاری با اشتغال ۱۶۹ نفر یکی از مهمترین این صنایع به شمار می‌رود که در تولید ورق‌های گالوانیزه رنگی در کشور منحصربه فرد است.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری، ظرفیت اسمی تولید صنایع فولاد تاراز چهارمحال و بختیاری را سالانه ۲۶۰ هزار تن اعلام کرد و گفت: امسال به سبب کمبود مواد اولیه این شرکت تاکنون ۱۰۷ هزار تن تولید داشته است.
رستمی کارخانه ورق خودرو را از دیگر صنایع فولادی استان برشمرد و گفت: این کارخانه با اشتغال ۲۵۳ نفر دارای ظرفیت اسمی تولید ۴۰۰ هزار تن محصول در سال است و در سالجاری ۱۴۸ هزار تن ورق فولادی تولید کرده است.
وی گفت: صبا فولاد زاگرس نیز با ظرفیت اسمی ۲۹۵ هزار تن و اشتغالزایی برای ۱۸۰ نفر در امسال ۱۷۱ هزار و ۱۴۶ تن تولید به خود اختصاص داده است.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری همچنین از تولید ۴۰ هزار تن ورق فولادی در مجتمع فولاد تن‌آور آسیا در استان خبر داد و افزود: ظرفیت اسمی تولید این واحد در سال نیز ۱۵۰ هزار تن است و برای ۱۹۸ نفر اشتغالزایی کرده است.
۹۲۳ واحد صنعتی و تولیدی با سرمایه‌گذاری بیش از ۳۴ هزار میلیارد ریال در چهارمحال و بختیاری فعال است که منجر به اشتغال ۲۱ هزار و ۳۳۰ نفر در استان شده است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.