سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ Tuesday, 16 April , 2024 ساعت ×
تولید ۹ میلیون تن فولاد در ایران طی چهار ماه
08 خرداد 1401 - 19:48
شناسه : 28533
انجمن جهانی تولید فولاد از تولید بیش از ۹ میلیون تن فولاد در ایران طی چهار ماهه نخست سال جاری میلادی خبر داد.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، در انجمن جهانی تولید فولاد، جدیدترین گزارش از کاهش ۷.۱ درصدی تولید فولاد جهان طی چهار ماهه نخست سال جاری میلادی خبر داد.

تولید فولاد جهان در ماه‌های ژانویه تا آوریل، به ۶۱۹.۱ میلیون تن رسیده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته، کاهش ۷.۱ درصدی داشته است. تولید فولاد جهان در چهار ماهه سال گذشته ۶۶۶.۴ میلیون تن اعلام شده بود.

بر اساس این گزارش، تولید فولاد ایران نیز طی چهار ماهه سال جاری میلادی ۸.۹ درصد کاهش یافته و به ۹.۱ میلیون تن رسید. ایران طی مدت مشابه سال گذشته، ۹.۹۸ میلیون تن فولاد تولید کرده بود و با وجود کاهش تولید، توانسته است جایگاه خود به ‌عنوان دهمین تولیدکننده بزرگ فولاد جهان را طی این دوره حفظ کند.

چین با تولید ۳۳۶.۲ میلیون تنی بزرگ‌ترین تولیدکننده فولاد جهان طی چهار ماهه سال ۲۰۲۲ بوده است. تولید فولاد چین نیز در این دوره ۱۰.۳ درصد افت داشت. کشورهای هند، ژاپن، آمریکا، روسیه، کره جنوبی، آلمان، ترکیه و برزیل به ترتیب دومین تا نهمین تولیدکنندگان بزرگ فولاد جهان در چهار ماهه سال جاری میلادی بوده‌اند.

گفتنی است، تولید فولاد آمریکا نیز طی این مدت، ۱.۷ درصد کاهش یافته و به ۲۷.۱ میلیون تن رسید. برزیل با تولید ۱۱.۶ میلیون تن فولاد یک پله بالاتر از ایران و در رده نهم قرار گرفته و تولید فولاد برزیل نیز طی این مدت ۱.۷ درصد کاهش داشته است.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.