شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Saturday, 18 May , 2024 ساعت ×
تولید ۲۸ میلیون تن گندله ‌سنگ‌آهن در کشور
20 دی 1400 - 10:48
شناسه : 22841
براساس گزارش‌های منتشر شده، میزان تولید گندله شرکت‌های بزرگ طی 9 ماهه سال 1400 حدود 23 درصد افزایش یافت.
ارسال توسط : منبع : ایمیدرو
پ
پ

به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، ۹ شرکت بزرگ کشور از ابتدای فروردین تا پایان آذرماه، ۲۸ میلیون و ۶۴۹ هزار و ۲۵۶ تن گندله سنگ‌آهن تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۲۳ میلیون و ۲۸۵ هزار و ۴۲۲ تن بود.

از این میان، شرکت‌های «گل‌گهر»، ۹ میلیون و ۳۴۶ هزار و ۵۱۰ تن، «توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه» چهار میلیون و ۴۳۴ هزار و ۴۸۰ تن، «صنایع معدنی فولاد سنگان» سه میلیون و ۲۶۸ هزار و ۶۳۱ تن، «چادرملو» دو میلیون و ۷۶۴ هزار و ۶۳ تن، «گهرزمین» دو میلیون و ۶۴۴ هزار و ۸۹۵ تن، «اپال پارسیان سنگان» دو میلیون و ۵۳۸ هزار و ۹۰۲ تن، «سنگ‌آهن مرکزی» دو میلیون و ۳۹۵ هزار و ۸۹۵ تن، «صنعتی معدنی توسعه فراگیر سناباد» ۹۳۹ هزار و ۳۰۲ تن و «صبانور» ۳۱۶ هزار و ۵۷۷ تن تولید کردند.

رشد ۱۰ درصدی ارسال

همچنین، شرکت‌های بزرگ معدنی طی ۹ ماهه امسال، ۱۳ میلیون و ۹۶۷ هزار و ۶۷ تن گندله به شرکت‌ها ارسال کردند که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال گذشته (۱۲ میلیون و ۶۸۹ هزار و ۷۹۰ تن)، ۱۰ درصد رشد را نشان می‌دهد.

افزایش تولید و ارسال آذر

این شرکت‌ها در آذرماه سه میلیون و ۲۶ هزار و ۴۶۴ تن گندله «تولید» و یک میلیون و ۸۵۱ هزار و ۶۷۵ تن محصول «ارسال» کردند که نسبت به آمار مدت مشابه سال گذشته (دو میلیون و ۵۹۷ هزار و ۵۰۵ تن «تولید» و یک میلیون و ۶۲۷ هزار و ۱۲۶ تن «ارسال»)، به ترتیب حاکی از رشد ۱۷ و ۱۴ درصدی است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.