جمعه, ۱ تیر , ۱۴۰۳ Friday, 21 June , 2024 ساعت ×
تکلیف ۲۰ معدن متروکه و ۷۰ محدوده معدنی مادکو روشن شد
09 دی 1399 - 4:51
شناسه : 4295
مدیر تسهیل تولید، صنایع و معادن سازمان منطقه آزاد ماکو از تعیین تکلیف ۲۰ معدن متروکه و ۷۰ محدوده معدنی قدیمی در منطقه آزاد ماکو در سال جهش تولید خبر داد.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از گروه تولیدات رسانه سازمان منطقه آزاد ماکو، آرش یوسف زاده ضمن تشریح اقدامات این مدیریت در حوزه معدن و صنعت گفت: از ابتدای سال جاری جذب سرمایه قابل توجه در زمینه اکتشاف و بهره برداری (صدور تعداد قابل توجه انواع مجوزهای معدنی) صورت گرفته توجه به بخش فرآوری و سوق دادن سرمایه گذارانی معدنی به آن صورت گرفته است.
وی با اشاره به انجام مطالعات اکتشافی در سطح کل منطقه افزود: در سال جهش تولید تفاهم نامه‌های همکاری با ایمیدرو، ایمپاسکو و سپاه (خاتم الانبیا) جهت عملیات در پهنه‌های اکتشافی و فعالسازی معادن راکد نیز انجام و در مرحله اجرا قرار دارد.
یوسف زاده از تلاش این مدیریت برای حل مشکلات فعالان معدنی و راهنمای هر چه بهتر آنها و انجام امور در کمترین زمان خبر داد و ادامه داد: در خصوص حل موضوع واردات ماشین آلات سنگین و تجهیزات فرآوری مواد معدنی پیگیری هایی صورت گرفته که امیدواریم بزودی به نتیجه برسد.
وی با بیان اینکه ۲ معدن راکد سال های گذشته نیز با پیگیری‌های این مدیریت فعال شده است اظهار داشت: نظارت بر فعالیتهای معدنی و جلوگیری از تخریب معادن و استخراج غیراصولی و برداشت های غیرمجاز و رعایت مسئله دید و منظر، پیگیری در خصوص ایجاد نمایندگی سازمان نظام مهندسی معدن، کمک به شکل گیری خانه معدن منظقه آزاد ماکو و انجام امور و فرآیندها تا حدود زیاد و حتی الامکان از طریق سامانه کاداستر و بدون نیاز به به حضور متقاضی و در نظر گرفتن ملاحظات مربوط به بیماری کرونا از دیگر اقدامات این مدیریت در حوزه معدن است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.