چهارشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۳ Wednesday, 12 June , 2024 ساعت ×
تکمیل زنجیره ارزش صنعت فولاد در شمال غرب با مشارکت قرارگاه خاتم الانبیا
14 آبان 1399 - 7:41
شناسه : 1121
فرمانده قرارگاه خاتم گفت: طرح‌های توسعه مجتمع فولاد صنعت بناب با رویکرد داخلی سازی، انجام می‌شود.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص)، سردار سعید محمد در مراسم امضای توافقنامه توسعه مجتمع فولاد صنعت بناب با گروه مالی گردشگری، ارزش ارزی توافقنامه اجرای هست پروژه توسعه ای فولاد بناب را ۶۱۰ میلیون یورو اعلام کرد و گفت: طرح های فولاد بناب و شهریار با رویکرد داخلی سازی اجرا می شود.

وی طول مدت اجرای طرح ها را ۴۸ ماه اعلام کرد و اظهار داشت: در مدت زمان اجرای طرح ها، سه هزار شغل و در زمان بهره برداری ۱۱۰۰ شغل مستقیم ایجاد خواهد شد.

فرمانده قرارگاه خاتم با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری توسعه بخش معدن را به عنوان نفت دوم کشور مورد تاکید قرار داده اند، گفت: امیدواریم با امضای این موافقتنامه زمینه تکمیل زنجیره ارزش، افزایش صادرات و توسعه اشتغال و درآمدزایی برای ، شمال غرب و همچنین کشور فراهم آید.

محمد همچنین به عملکرد ۳۱ ساله قرارگاه خاتم در حوزه های نفت و گاز و فازهای پارس جنوبی، تولید بنزین، مخابرات، صنایع و معادن و …اشاره کرد که با هدف تکیه بر توان داخلی و کاهش وابستگی به خارج کشور انجام شده است.

* جایگاه ایران در ذخایر معدنی

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) اظهار داشت: بحمدالله ظرفیت های بی شماری در کشور وجود دارد و کشور ما کشوری است که از نظر منابع خام ومواد اولیه سرآمد است؛ رتبه چهارم نفت و گاز جهان و حضور در بین ده کشور برتر معدنی دنیا نمونه هایی از این ظرفیت بالاست.

سردار محمد افزود: اما این که چرا امروز تاب آوری کشور در برابر تحریم ها دچار مشکل هست و مردم درگیر مشکلات معیشتی و اقتصادی شده اند به این امر بر می گردد که کشور نتوانسته این ظرفیت ها را در کنار هم قرار دهد و هم افزایی ایجاد کند و زنجیره ارزش را در بخش های دیگر تکمیل نماید و ارزش افزوده بیشتری به وجود آورد و زمینه های تولید را برای مردم در یک اقتصاد مردم نهاد فراهم سازد.

وی ضمن برشمردن مشکلات واسطه گری و سفته بازی در وضعیت کنونی اقتصاد کشور گفت: امروز کشور از ظرفیت بالایی برخوردار است و نقدینگی هم در کشور بالاست لیکن باید بتوان این نقدینگی را به سمت تولید هدایت کرد که بانک گردشگری در توافق نامه امروز مصداقی از این مهم را به عمل رساند.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.