دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Monday, 20 May , 2024 ساعت ×
ثبات تقاضای فولاد چین در سال ۲۰۲۲
25 مهر 1400 - 9:54
شناسه : 19157
براساس گزارش‌های منتشر شده، انجمن جهانی فولاد از رشد 4.5 درصدی تقاضای جهانی فولاد طی سال 2021 میلادی خبر داد که در همین راستا این رشد تقاضا برای کشورهای توسعه یافته بیش از سایر نقاط است.
ارسال توسط : منبع : ایمیدرو
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، میزان تقاضای جهانی فولاد طی سال ۲۰۲۱ میلادی با رشد ۴٫۵ درصدی نسبت به سال گذشته به یک میلیارد و ۸۵۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تن خواهد رسید. این در حالی است که رشد تقاضا در سال ۲۰۲۰ میلادی تنها شاهد رشد ۰٫۱ درصدی بود. همچنین پیش‌بینی می‌شود میزان تقاضای جهانی این محصول طی سال ۲۰۲۲ میلادی با رشد ۲٫۲ درصدی نسبت به سال جاری به یک میلیارد و ۸۹۶ میلیون و ۴۰۰هزار تن افزایش یابد. لذا پیش‌بینی می‌شود با تسریع روند واکسیناسیون در جهان، قدرت تخریب ویروس کرونا نسبت به موج‌های قبلی کمتر شود. به همین دلیل انتظار می‌رود، امسال تقاضای جهانی فولاد به غیر از چین، زودتر از حد انتظاربه سطح پیش از همه‌گیری بازگردد.

رشد ۱۲٫۲ درصدی تقاضا در کشورهای توسعه یافته

انجمن جهانی فولاد اعلام کرد که پس از افت ۱۲٫۷ درصدی تقاضای فولاد در کشورهای توسعه یافته طی سال ۲۰۲۰ میلادی، روند تقاضای این محصول در سال ۲۰۲۱ میلادی شاهد رشد ۱۲٫۲ درصدی خواهد بود. همچنین پیش‌بینی می‌شود تقاضای فولاد کشورهای توسعه یافته طی سال ۲۰۲۲ میلادی با رشد ۴٫۳ درصدی به میزان پیش از همه‌گیری ویروس کرونا باز خواهد گشت.

تقاضای فولاد در کشورهای در حال توسعه(به غیر از چین) در سال ۲۰۲۱ میلادی به بهبود قیمت کالاها و تجارت بین‌المللی کمک کرد. اگرچه، موج جدید کرونا، سرعت پایین واکسیناسیون و نیز روند آهسته بهبود گردشگری بین‌المللی در کشورهای در حال توسعه موجب ایجاد برخی محدودیت‌ها شد.

انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۲ میلادی، با پیشرفت واکسیناسیون شرایط کشورهای در حال توسعه بهبود یابد. اما همه‌گیری این ویروس به واسطه تضعیف موقعیت‌های مالی و نیز چالش‌های ساختاری انباشته، تاثیر ماندگاری بر اقتصادهای در حال توسعه خواهد داشت. با ادامه روند منفی ساخت‌وساز در چین طی سال ۲۰۲۱ میلادی، روند تقاضای فولاد این کشور نیز تا پایان سال جاری روندی منفی را به همراه خواهد داشت. در نتیجه، در حالی که مصرف ظاهری فولاد از ماه ژانویه تا ماه اوت سال جاری نرخ رشد ۲٫۷ درصدی را رقم زد، اما پیش‌بینی می‌شود مجموع تقاضای فولاد خام سال ۲۰۲۱ میلادی در چین شاهد افت یک درصدی باشد.

همچنین پیش‌بینی می‌شود این کشور طی سال ۲۰۲۲ میلادی شاهد هیچ گونه رشد تقاضای فولاد نباشد؛ چراکه بخش املاک و مستغلات مطابق با سیاست‌های دولت در خصوص ایجاد توازن مجدد و حفاظت از محیط‌زیست همچنان راکد خواهد ماند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.