دوشنبه, ۲۵ تیر , ۱۴۰۳ Monday, 15 July , 2024 ساعت ×
ثبت تاریخی‌ترین رکورد ارزش معاملات هفتگی و روزانه در بورس
07 آذر 1400 - 11:39
شناسه : 21027
در هفته گذشته با ثبت معامله بیش از دو میلیون تن انواع محصول در بورس کالای ایران، رکورد تاریخی ارزش معاملات هفتگی بازار فیزیکی با ثبت رقم 18.4 هزار میلیارد تومان شکسته شد؛ همچنین چهارشنبه گذشته با عبور ارزش معاملات از 9 هزار میلیارد تومان، رکوردی جدید در تاریخ معاملات روزانه بورس کالا نیز به ثبت رسید.
ارسال توسط : منبع : بورس کالا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، در هفته منتهی به پنجم آذرماه دو میلیون و ۳۳ هزار تن انواع کالا به ارزش ۱۸۴ هزار میلیارد ریال در بازار فیزیکی بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت که نسبت به هفته ما قبل به ترتیب رشد ۴ و ۱۲ درصدی را در حجم و ارزش معاملات تجربه کرد تا رکورد ارزش معاملات هفتگی بورس کالای ایران که پیش از این به هفته دوم آبان ماه امسال با ثبت ارزش ۱۸۳ هزار میلیارد ریالی اختصاص داشت، شکسته شود.

طی هفته اخیر در تالار محصولات صنعتی و معدنی یک میلیون و ۷۱۸ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۱۳۱ هزار میلیارد ریال معامله شد. در این تالار یک میلیون و ۴۲ تن سیمان، ۵۵۸ هزار و ۴۹۶ تن فولاد، ۵۱ هزار تن سنگ‌آهن، ۴۹ هزار و ۵۰۰ تن آهن‌اسفنجی،  10 هزار و ۴۰۰ تن آلومینیوم، هفت هزار و ۲۹۰ تن مس، یک هزار و ۹۳۰ تن روی، ۲۱ تن کنسانتره فلزات گرانبها و ۱۱ کیلو گرم شمش طلا مورد دادوستد قرار گرفت.

در هفته معاملاتی مذکور در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فراورده‌های نفتی و پتروشيمی ۳۱۰ هزار و ۲۳۰ تن انواع کالا به ارزش ۵۲ هزار  و ۵۹ میلیارد ریال به فروش رسید. در اين تالار ۸۴ هزار و ۳۸۰ تن قیر، ۷۷ هزار و ۳۶۳ تن مواد پلیمری، ۷۴ هزار تن وکیوم باتوم، ۳۵ هزار تن لوب کات، ۳۱ هزار و ۱۷۸ تن مواد شيميايی، چهار هزار و ۷۱۸ تن روغن پایه، ۷۲۰ گوگرد  و ۵۰ تن آرگون معامله شد. همچنین چهار هزار و ۷۲۰ تن کالا هم در بازار فرعی بورس کالای ایران به فروش رسید.

رکورد معاملات روزانه

همان طور که اشاره شد روز چهارشنبه هفته گذشته با ثبت معامله ۴۶۸ هزار و ۵۶۵ تن انواع محصول در تالارهای مختلف بورس کالا، ارزش معاملات روزانه بازار فیزیکی به بیش از ۹۰ هزار و ۶۶۶ میلیارد ریال رسید که رکورد تازه‌ای به شمار می‌رود. این در حالی است که دو رکورد پیشین ارزش روزانه بازار فیزیکی به چهار مهرماه سال جاری با  هفت هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان و ۱۰ آبان‌ماه امسال با رقم هفت هزار میلیارد تومان اختصاص داشت.

روز چهارشنبه بیشترین حجم و ارزش معاملات ثبت شده متعلق به تالار محصولات صنعتی و معدنی بود. در این تالار ۳۷۸ هزار و ۹۶ تن انواع کالا شامل ورق گرم، میلگرد، تیرآهن، ورق سرد، نبشی، هیدروکسید آلومینیوم و خاک روی مورد معامله قرار گرفت و در نتیجه ارزشی معادل ۷۱ هزار و ۴۲۸ میلیارد ریال را به ثبت رساند. در معاملات روز چهارشنبه ۱۴۷ تن کنسانتره فلزات گرانبها و متیلن دی فنیل دی ایزوسیانات خالص نیز در تالار حراج باز معامله شد.

همچنین ۶۳ هزار و ۳۷۷ تن وکیوم باتوم، مواد شیمیایی، لوب کات، مواد پلیمری، سلاپس واکس، قیر، اسلاک واکس، روغن پایه و  PDA TAR در تالار فراورده‌های نفتی و پتروشیمی و ۲۴ هزار و ۴۸۴ تن قیر و کاتد مس در تالار صادراتی مورد معامله قرار گرفت. علاوه بر این در روز مورد بررسی، بازار فرعی بورس کالا میزبان معامله ۲۴۶۱ تن انواع محصول شامل بوتادین، منو کلرو استیک اسید و دی اکتیل فتالات بود.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.