سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ Tuesday, 16 April , 2024 ساعت ×
صفحه اصلی » گروه » خبر » مس
افزایش تولید کنسانتره مولیبدن در  مس‌سرچشمه
07 اسفند 1401 - 8:27
شناسه : 33737
سیدناصر سجادی، مدیر امور تغلیظ مجتمع مس سرچشمه رفسنجان از تولید 4134 بشکه مولیبدن، در بهمن‌ماه‌ سال جاری در این مجتمع خبر داد.
ارسال توسط : منبع : مس پرس
پ
پ

به ‌گزارش فلزات نیوز، سیدناصر سجادی اظهار کرد: در بهمن‌ماه امسال با تولید ۴هزار و ۱۳۴ بشکه مولیبدن با عیار ۴۹٫۲درصد مولیبدن، عیار مس ۲٫۱۶درصد و تناژ کنسانتره ۱۲۰۵ رکورد جدیدی در این زمینه ثبت شد.

وی با بیان این‌که رکورد قبلی با تولید ۳‌هزار و ۴۵۷ بشکه در آذرماه سال جاری رقم خورده بود، افزود: این رکورد با عیار ۵۱٫۶۴ درصد مولیبدن، عیار مس ۱٫۵۰درصد و تناژ کنسانتره ۱۰۰۹ رقم زده شد. 

مدیر امور تغلیظ مجتمع مس‌سرچشمه رفسنجان با اشاره به تولید ۴‌هزار و ۱۳۴ بشکه مولیبدن در بهمن‌ماه امسال، خاطرنشان کرد: این رکورد در حالی به‌دست آمد که میانگین شش‌ماه گذشته ۲۶۳۸ عدد بشکه ماهیانه و پیش‌بینی برنامه تولید، ماهیانه  ۴۰۵ تن  کنسانتره و ۱۳۸۹ عدد بشکه بود.

سجادی به بیان مهم‌ترین دلایل رقم خوردن این رکورد پرداخت و با ذکر اقدامات انجام‌شده، گفت: افزایش عیار مولیبدن در سنگ معدن ارسالی به امور تغلیظ، افزایش بازیابی کارخانه مولیبدن و بهبود فرآیندها و پارامترهای کنترل فرایند، از مهم‌ترین اقداماتی بوده که منجر به ثبت رکورد جدیدی در تولید مولیبدن شد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.