پنج شنبه, ۲۸ تیر , ۱۴۰۳ Thursday, 18 July , 2024 ساعت ×
ثبت ۳ رکورد جدید در فولادخراسان
01 خرداد 1400 - 16:50
شناسه : 12582
مجتمع فولادخراسان که تولید خود را در سال 1400 با قدرت آغاز کرد، در اردیبهشت ماه سال جاری موفق به ثبت سه رکورد در زمینه تناژ و تعداد ذوب طی «یک شیفت»، «یک شبانه روز» و «تولید ماهانه» شد.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی فولادخراسان
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، مجتمع فولادخراسان در حالی به این رکوردها دست یافت که برای دومین ماه پیاپی کارخانه فولادسازی شماره ۲ رکورد تولید خود را جا‌به‌جا کرد.

ارتقای تولید ماهانه در هر دوماه نخست سال

بنا بر اعلام روابط عمومی فولاد خراسان، کارکنان فولادسازی شماره ۲ این مجتمع، در دومین ماه سال ۱۴۰۰ نیز مانند فروردین ماه، رکوردشکنی کرده و در اتفاقی کم‌نظیر، طی دو ماه نخست سال توانستند در زمینه تولید فولاد خام رکوردشکنی کنند.

فرشید فضیلتی معاون بهره‌برداری مجتمع فولاد خراسان، گفت: با همت کارکنان مجتمع توانستیم رکورد ۵۲ هزار و ۵۸۹ تنی فروردین ماه را به تناژ ۵۴ هزار و ۷۹ تن در پایان اردیبهشت ماه ارتقا دهیم که حاکی از یک هزار و ۴۹۰ تن ارتقای تولید شمش فولادی در بزرگ‌ترین مجتمع صنعتی شرق کشور است.

تکرار شیفت‌های طلایی فروردین در اردیبهشت ماه

فضیلتی بیان کرد: کارکنان واحد فولادسازی شماره ۲، در حالی رکوردهای جدید تعداد ذوب درشیفت و شبانه روز را خلق کرده‌اند که رکورد پیشین ذوب‌گیری در شرکت، به ترتیب ۷ و ۲۰ ذوب بوده است.

وی افزود: خوشبختانه توانستیم تناژ شمش تولیدی در شبانه‌روز را با هماهنگی، کار گروهی و تلاش مثال‌زدنی همه همکاران بهره‌برداری به ویژه کارکنان واحد فولادسازی به عدد دو هزار و ۱۱۷ تن ارتقا دهیم.

معاون بهره‌برداری مجتمع فولاد خراسان، تصریح کرد: تامین به موقع مواد اولیه، آماده بودن زیرساخت‌ها، آماده‌به‌کاری بالای تجهیزات و نیز هماهنگی و همکاری همه واحدهای فنی، پشتیبانی، ستادی و پیمانکاران در خلق این موفقیت موثر بوده است.

فضیلتی عنوان کرد: حمایت‌های هییت‌مدیره و مدیرعامل مجتمع، انگیزه مضاعفی به کارکنان بخشیده است و انتظار می‌رود که با روحیه و عِرق بالای کارکنان مجتمع بتوانیم در عرصه تولید به موفقیت‌های ارزشمند دیگری دست یابیم.

گفتنی است، فولادمردان خراسانی همچنین به فاصله کم‌تر از یک ماه از رکورد زنی پیشینِ خود در ناحیه فولادسازی شماره ۲ این شرکت در زمینه تناژ شمش کنترل کیفی شده، در روز ۲۶ اردیبهشت ماه توانستند در مدت زمان مشابه با ریخته‌گریِ ۸ و ۲۱ ذوب  به ترتیب رکورد تعداد ذوب در یک شیفت و یک شبانه روز را جابه‌جا کنند. رکورد پیشین این ناحیه با ریخته‌گری دو هزار و ۱۱۷ تن ذوب در ۲۸ فروردین ماه سال جاری ثبت شده بود.

در همین راستا، کسری غفوری مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان، از تلاش همکاران خود به ارتقای تولید و خلق رکوردهای گوناگون از ابتدای سال ۱۴۰۰ قدردانی کرد و اذعان داشت: همکاران ما نشان داده‌اند که در زمینه ارتقای تولید، هیچ غیرممکنی برای آن‌ها وجود ندارد و فعل خواستن را با دانش، تجربه، مهارت و تعهد خود به خوبی صرف کرده‌اند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: طی دو سال گذشته شاهد بوده‌ایم که جوانان پرتلاش و باانگیزه‌ای که در خانواده فولاد خراسان گرد هم آمده‌اند، با وجود همه دشواری‌ها و شرایط پاندمی، با رعایت ضوابط بهداشتی، اصول ایمنی و تعهد به ارتقای بهره‌وری، رونق تولید داخلی و سربلندی فولاد خراسان را سرلوحه کار خود قرار داده‌اند. به طوری که هر روز منتظر خلق یک اتفاق امیدبخش در مجتمع فولاد خراسان هستیم.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.