شنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۳ Saturday, 15 June , 2024 ساعت ×
ثبت ۴۷ رکورد طی ۸ ماه در گل‌گهر
28 آذر 1400 - 9:24
شناسه : 21958
معاون بهره‌برداری شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر گفت: ماحصل تلاش و برنامه‌ریزی‌ها در این هشت ماه نخست سال، ثبت ۴۷ رکورد در بخش معدنکاری، تولید کنسانتره، تولید گندله و افزایش کیفیت محصولات با تکیه بر توان و دانش فنی نیروهای داخلی مجموعه بوده است.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی شرکت گل‌گهر
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، علی پورمعصومی معاون بهره‌برداری شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر، اظهار داشت: در برنامه شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر برای سال جاری تولید ۲۷.۳ میلیون تن درنظر گرفته شده که شامل ۱۵.۵ میلیون تن کنسانتره سنگ‌آهن و ۱۱.۸ میلیون تن گندله است و این برنامه تولید در مقایسه با سال گذشته باتوجه به افزایش برنامه اعلام شده در بخش کنسانتره و گندله، سیاست‌گذاری شده و نکته قابل توجه این است که افزایش برنامه تولید در شرایطی رخ داد که تمامی خطوط با بیش از ۲۰ درصد از ظرفیت نامی در حال تولید هستند.

وی با اشاره به اینکه با توجه به خشکسالی موجود در منطقه و کشور از لحاظ بارندگی، فشار بیشتری در مورد کاهش و صرفه‌جویی در مصرف برق به مجموعه‌های تولیدی به ویژه شرکت گل‌گهر طی سه ماه دوم سال وارد شد، افزود: البته با برنامه‌ریزی‌هایی انجام شده توانستیم این مساله را مدیریت کرده و از تمام ظرفیت و توان کارخانه‌ها به نحو مطلوب استفاده کنیم. بر این اساس در پایان هشت ماهه اول سال جاری با وجود محدودیت‌های مصرف برق و همچنین مشکلات مربوط به ویروس کرونا توانستیم بیشتر از برنامه تولید کنیم.

معاون بهره‌برداری شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر با تاکید بر اینکه کیفیت محصول امسال در مقایسه با سال گذشته در تولید کنسانتره و گندله رو به افزایش بوده است، گفت: شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر همواره در مسیر افزایش ظرفیت‌های تولید کنسانتره و گندله گام برداشته است؛ به طوری که امروز این شرکت از هفت خط تولید کنسانتره و یک خط فراوری غبار با ظرفیتی حدود ۱۶ میلیون تن برخوردار است. همچنین این شرکت هم‌اکنون از دو خط تولید گندله با ظرفیت جمعا ۱۲ میلیون تن بهره می‌برد. لذا می‌توان گفت شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر در حال حاضر تولید ۳۲ درصد از کل کنسانتره و ۲۴ درصد از کل گندله مورد نیاز کشور را بر عهده دارد و قطب تامین مواد اولیه این صنعت محسوب می‌شود. البته سهم منطقه بزرگ معدنی و صنعتی گل‌گهر از تولید کشور در بخش کنسانتره ۴۳ و گندله ۳۱ درصد است.

پورمعصومی بیان کرد: شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر برای سال جاری تولید ۱۵.۵ میلیون تن کنسانتره و ۱۱.۸ میلیون تن گندله را در دستور کار قرار داده است که از این میزان تا پایان ۸ ماهه نخست سال جاری تولید ۱۰ میلیون و ۵۷۴ هزار تن کنسانتره و هشت میلیون و ۲۶۰ هزار تن گندله محقق شده است. در حوزه فروش محصولات نیز این شرکت برای سال جاری، فروش سه میلیون و ۶۵۰ هزار تن کنسانتره و ۱۱ میلیون و ۸۶۰ هزار تن گندله را در دستور کار قرار داده که تا پایان ۸ ماهه نخست سال جاری، فروش یک میلیون و ۸۶۴ هزار تن کنسانتره و ۶ میلیون و ۹۸۴ هزار تن گندله محقق شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: چندین پروژه بهبود کیفیت تعریف شده، از جمله پروژه بهبود کیفیت خط چهار کنسانتره که دانه‌بندی، گوگرد و رطوبت را قرار است اصلاح کند و این پروژه امیدواریم تا آخر امسال به بهره برداری برسد. همچنین پروژه بهبود کیفیت خطوط ۵، ۶ و ۷ که دانه‌بندی و بلین را اصلاح می‌کند و تا شهریورماه سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد. چنین اقداماتی باعث مطلوب‌تر شدن و بهبود خوراک گندله‌سازی می‌شود. ضمنا پروژه بازیابی آب از باطله‌های کارخانجات فراوری یکی دیگر از پروژه‌هایی در حال اجراست.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.