شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Saturday, 20 April , 2024 ساعت ×
ثبت ۷۳ رکورد در فولادمبارکه
12 تیر 1400 - 15:02
شناسه : 14694
معاون بهره‌برداری شرکت فولادمبارکه عنوان کرد؛ معاون بهره‌برداری شرکت فولادمبارکه در حاشیه نشست هم‌اندیشی مسئولان شرکت فولادمبارکه و شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان گفت: با برنامه‌ریزی منسجم و رویکردی که فولادمبارکه در حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان برای دستیابی به تکنولوژی‌های جدید صنعت فولاد در پیش گرفته است، قابلیت گسترش همکاری‌های بسیار وجود دارد.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی فولادمبارکه
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، عباس اکبری محمدی معاون بهره‌برداری شرکت فولادمبارکه در حاشیه این نشست، اظهار داشت: شرکت فولادمبارکه از بدو تاسیس خود تلاش کرده است تا با استفاده از پتانسیل و توانمندی شرکت‌های داخلی به ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان به تکنولوژی‌های نوین در حوزه صنعت فولاد در جهت خودکفایی خود و کشور دست یابد.

وی افزود: به همین دلیل از اوایل بهره‌برداری شرکت فولادمبارکه، این مجموعه بزرگ فولادی واحد تحقیق و توسعه خود را شکل داده تا در جهت ارتباط با مجموعه‌های دانش‌بنیان، تکنولوژی و دانش مورد نیاز صنعت فولاد را تامین کند.

معاون بهره‌برداری شرکت فولادمبارکه، گفت: در حال حاضر مجموعه‌های دانش‌محور مانند شهرک علمی تحقیقاتی که فولادمبارکه با آن‌ها در ارتباط است، بخش قابل‌توجهی از نیازمندی‌های تکنولوژی فولاد را در زمینه‌های مورد نظر به اطلاعات جدید و شناخت بلاک باکس‌ها است، تامین می‌کنند.

امکان گسترش همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان

اکبری محمدی بیان کرد: این همکاری خوب تاکنون ادامه پیدا کرده و حتی با برنامه‌ریزی منسجم و رویکردی که فولادمبارکه در حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان برای دستیابی به تکنولوژی‌های جدید صنعت فولاد در پیش گرفته است، قابلیت گسترش همکاری‌ها نیز وجود دارد. لذا شرکت فولادمبارکه آماده است تا چتر حمایتی خود از شرکت‌های دانش بنیان را افزایش و تسهیلات لازم جهت همکاری بیشتر را فراهم کند.

وی با اشاره به روز صنعت و معدن نیز ادامه داد: ما اکنون در یک جنگ تمام عیار اقتصادی و در جریان تحریم‌های همه‌جانبه و ناجوانمردانه‌ای علیه مردم ایران هستیم. در شرایطی که صنعت نفت به عنوان منبع اصلی درآمد کشور تحریم شده است، بخش صنعت و معدن درایور تامین نیازمندی‌های کشور، صادرات و ارزآوری برای کشور است.

معاون بهره‌برداری شرکت فولادمبارکه، اذعان داشت: در واقع بار اقتصاد کشور در شرایط فعلی بر عهده بخش صنعت و معدن است. این جایگاه و رشد مرهون تلاشی است که همه مدیران، کارگران و کارکنان در این بخش داشته‌اند که خوشبختانه هر سال توسعه و رشد اقتصادی این بخش افزایش چشمگیری داشته است.

اکبری محمدی عنوان کرد: امیدواریم در سال «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» مشکلات تولید حل شده و رشد بخش صنعت و معدن در اقتصاد افزایش یابد تا بتواند نقش بیشتری در توسعه کشور ایفا کرد.

ثبت ۷۳ رکورد بی‌سابقه در فولادمبارکه طی یک سال

معاون بهره‌برداری شرکت فولادمبارکه در خصوص نقش فولادمبارکه در خنثی کردن تحریم‌ها، تصریح کرد: در شرایطی که شرکت و کشور چندین بار با تحریم‌های ظالمانه روبه‌رو شده‌اند، شرکت فولادمبارکه با درایت و همت همه مدیران و کارگران از سال‌های گذشته تاکنون و با تکیه بر توانمندی داخلی و بومی‌سازی تجهیزات و فرایندها، نه تنها این شرکت کاهش تولید نداشته بلکه در یک سال گذشته نزدیک به ۷۳ رکورد مختلف و بی‌سابقه را ثبت کرد.

اکبری محمدی اظهار کرد: تولید فولاد خام این شرکت از ۶ میلیون و ۳۵۰ هزار تن در سال ۱۳۹۸ به بیش از هفت میلیون تن ارتقا پیدا کرده است که نشان از موفقیت، تاثیر و جایگاه فولاد مبارکه در صنعت به ویژه صنعت فولاد کشور دارد.

وی یادآور شد: در حال حاضر گروه فولادمبارکه نزدیک به ۴۵ درصد از فولاد کشور را تولید می‌کند. به علاوه ۹۳ درصد ورق و ۸۷ درصد تختال تولیدی کشور نیز در فولادمبارکه تولید می‌شود که نشان دهنده نقش و جایگاه محوری این شرکت در تامین نیازمندی‌های داخلی کشور است.

معاون بهره‌برداری شرکت فولادمبارکه در پایان خاطرنشان کرد: قطعا نقش فولادمبارکه در تامین نیازمندی‌های صنعت، ارز مورد نیاز برای واردات کالاهای اساسی و ارتقا جایگاه صنعت در کشور منحصر به فرد است که با برنامه‌ریزی انجام شده برای توسعه این نقش، این جایگاه حفظ و ارتقا پیدا خواهد کرد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.