چهارشنبه, ۱۵ آذر , ۱۴۰۲ Wednesday, 6 December , 2023 ساعت ×
جایگزینی شیلنگ‌های سیم‌دار به جای فلاکسیبل در ذوب‌آهن
30 آبان 1400 - 9:16
شناسه : 20726
پروژه تزریق پودر زغال به منظور کاهش مصرف کک و کاهش هزینه‌های تولید چدن از جمله مهم‌ترین طرح‌های توسعه ذوب‌آهن اصفهان محسوب می‌شود که با توجه به کمبود مواد اولیه در شرکت، نقش بسزایی در تامین خوراک کوره بلندها دارد. به منظور حداکثر بهره‌برداری از این فرایند یکی از اقدامات انجام شده توسط تلاشگران بخش کوره بلند، جایگزینی شیلنگ‌های سیم‌دار به جای فلاکسیبل است.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی ذوب‌آهن
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، علی رحیمی تعمیرکار ارشد تجهیزات انرژی کوره بلند ذوب‌آهن، اظهار داشت: پس از بهره‌برداری از سیستم تزریق پودر زغال به کوره بلندها با توجه به اینکه شرکت چینی ساینو استیل برای انتقال پودر از لوله‌های توزیع‌کننده به لانس‌ها و فلاکسیبل‌های استیل لوله خرطومی سایز یک اینچ استفاده می‌کرد، سوراخ شدن مکرر فلکسیبل‌ها، مشکلاتی مانند غیر یکنواختی تزریق پودر، آلودگی و افزایش هزینه‌ها را در پی داشت.

وی افزود: به منظور برطرف کردن این مشکل تصمیم به تغییر طرح رساندن پودر به فورم گرفته شد، لذا شیلنگ سیم‌دار به جای فلاکسیبل بر روی فورم ۱۲ کوره ۱ به صورت آزمایشی نصب و تحت کنترل قرار گرفت که پس از ۲۵ روز در کارکرد مشکلی نداشت، بنابراین شیلنگ‌های فلاکسیبل جایگزین شده و از بیستم مهرماه تاکنون بدون مشکل در حال کار است. 

تعمیرکار ارشد تجهیزات انرژی کوره بلند ذوب‌آهن در پایان خاطرنشان کرد: در هر شیفت چندین مرتبه به علت سوراخ شدن فلاکسیبل‌ها تزریق پودر قطع و پس از تعویض فلاکسیبل معیوب، مجدد فرایند آغاز می‌شد که این موضوع  علاوه بر درگیر کردن کارکنان و افزایش هزینه‌های نیروی انسانی از لحاظ تکنولوژی نیز بازده مطلوبی برای کوره بلند در پی نداشت.

 شایان ذکر است که ایده این طرح از سوی علی رحیمی، منوچهر براتی و محسن رستم‌زاده عنوان شد و در ساخت و نصب تجهیزات آن نیز مجید نیکوزاد، مهدی نیک نجات، اسکندر کریمی، مجید جبراییلی، محسن متولی و روح‌اله ابراهیمی مشارکت داشتند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.