جمعه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Friday, 17 May , 2024 ساعت ×
جرثقیل‌های سقفی سالن ریخته‌گری فولادمبارکه تعویض شد
16 مرداد 1400 - 18:41
شناسه : 15843
کارشناس تعمیرات مکانیک جرثقیل‌ها و ترانسفرکارهای فولادسازی فولادمبارکه گفت: تعویض 23 شاخه ریل 12 متری A120 خط LFT در این شرکت توسط واحد تعمیرات و راهبری جرثقیل‌ها و ترانسفرکارهای فولادسازی انجام شد.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی فولاد مبارکه
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، مصطفی صادق‌زاده کارشناس تعمیرات مکانیک جرثقیل‌ها و ترانسفرکارهای فولادسازی فولادمبارکه، اظهار داشت: از نکات حائز اهمیت در راستای تولید حداکثری و قرارگیری در تراز سازمانی پیشرو، نگهداری و تعمیرات تجهیزات به‌موقع و دقیق است و تیم تعمیرات و راهبری جرثقیل‌های سقفی فولادسازی نیز از این قانون مستثنا نیست.

وی افزود: یکی از اساسی‌ترین تجهیزات تولید فولاد در سایت‌های مختلف فولادسازی در سراسر دنیا جرثقیل‌هایی هستند که مذاب تولیدی و تجهیزات مربوط به آن را بین خطوط مختلف برای تبدیل به مقاطع گوناگون فولادی حمل می‌کنند و آماده‌به‌کاری و سلامت جرثقیل‌ها تأثیر مستقیم و حیاتی در فرایند تولید فولاد دارد که می‌تواند به‌راحتی همه فرایند را تحت‌الشعاع قرار دهد و عملا هرگونه توقفی ارتباط کوره قوس تولید مذاب را با ماشین ریخته‌گری مختل و یا قطع می‌کند و نهایتا تولید فولاد کاهش می‌یابد و یا قطع می‌شود.

کارشناس تعمیرات مکانیک جرثقیل‌ها و ترانسفرکارهای فولادسازی فولادمبارکه، گفت: نکته دیگر اینکه قطعات و تجهیزاتی مانند چرخ، ریل و استراکچر جرثقیل با توجه به ماهیت و محل فعالیت جرثقیل‌ها از حساسیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است و درصد بسیار زیادی از آماده‌به‌کاری تجهیزات در سلامت آن‌هاست.

صادق‌زاده بیان کرد: محل فعالیت جرثقیل‌های سایت فولادسازی در ارتفاع ۳۰ متری است. از این جهت انجام تعمیرات و ریسک بالای آن‌ها دارای حساسیت خاصی دارد که برای نگهداری و تعمیرات آن‌ها نیز باید از افراد متخصص و ماهر و کارشناسان دارای این دانش بهره گرفت.

وی ادامه داد: با بررسی صورت‌گرفته توسط کارشناسان و بازرسان تیم جرثقیل‌ها و بازرسی فنی سازه‌ها و پایش دقیق وضعیت ریل‌های مختلف سایت که جرثقیل‌های سقفی بر روی آن‌ها تردد می‌کنند، در نهایت به گزینه تعویض ریل‌های یک ردیف از سالن ریخته‌گری و متالورژی ثانویه به طول ۲۷۰ متر رسیدیم. با توجه به اینکه هرگونه توقفی، چه برنامه‌ریزی‌شده و چه اضطراری، به‌صورت مستقیم باعث کاهش تولید می‌شود، بازه انجام این فعالیت نیز بسیار مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت تا حداقل زمان توقف اعمال گردد و همچنین در راستای توقف دیگر تجهیزات مرتبط باشد.

کارشناس تعمیرات مکانیک جرثقیل‌ها و ترانسفرکارهای فولادسازی فولادمبارکه، اذعان داشت: با برنامه‌ریزی دقیق و به‌موقع جهت توقف جرثقیل‌های ۱۳ و ۱۴ حمل مذاب در مدول B و صدور درخواست‌های موردنیاز و تهیه بارچارت‌ها و دستورالعمل‌های مناسب و تهیه لوازم و ابزارآلات فعالیت و هماهنگی با واحدهای مختلف اجرایی و نظارتی و با نظارت کامل از ابتدا تا انتها، ریل‌های مذکور به میزان ۲۳ شاخه ۱۲ متری طی مدت ۱۲ ساعت تعویض شدند.

صادق‌زاده تصریح کرد: با این اقدام، وضعیت سالن مذکور جهت بهره‌برداری بهتر و افزایش سرعت تولید به جهت اعمال توقف بسیار کم در ادامه سال جاری و به صفر رساندن خرابی‌ها و عیوب و کاهش مصرف قطعات یدکی درگیر با این ریل‌ها به شرایط بسیار مطلوبی رسید.

وی در ادامه از کلیه تیم‌ها و واحدها ازجمله دفتر فنی ۰۷ و تعمیرات مرکزی، بازرسی فنی سازه‌ها و بازرسی خوردگی که طی این فرایند، با همکاری و هماهنگی کامل با واحد تعمیرات و راهبری جرثقیل‌های فولادسازی عمل کردند قدردانی کرد.

کارشناس تعمیرات مکانیک جرثقیل‌ها و ترانسفرکارهای فولادسازی فولادمبارکه در پایان ابراز امیدواری کرد فعالیت‌های ایمن با حداقل زمان توقف از قبیل فعالیت مذکور، همیشه سرلوحه شرکت فولادمبارکه برای قرارگیری در تراز سازمانی پیشرو قرار گیرد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.