جمعه, ۴ اسفند , ۱۴۰۲ Friday, 23 February , 2024 ساعت ×
جهش تولید فولادی‌ها در بهار ۱۴۰۱
13 تیر 1401 - 12:37
شناسه : 29865
بر اساس گزارش‌های منتشر شده، آمار تولید فولادی‌ها طی دو ماه نخست امسال نشان می‌دهد با توجه به اینکه محدودیت برق صنایع از نیمه خرداد ماه اعمال شده است، روند افزایش تولیدی که از ابتدای سال آغاز شده بود، ادامه یافت.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبار فلزات، طبق آمار ارائه شده توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، طی دو ماه اول امسال میزان تولید کل آهن‌اسفنجی بیشترین افزایش تولید را داشته‌ و در مقابل کمترین میزان افزایش را مقاطع طویل فولادی در این مقایسه آمار به خود اختصاص داده‌اند.

در مجموع فروردین و اردیبهشت ماه امسال دو میلیون و ۲۸ هزار تن مقاطع طویل فولادی تولید شده است که نسبت به یک میلیون و ۹۴۰ هزار تن تولیدی در مدت مشابه سال ۱۴۰۰، رشد ۴ درصدی داشته است.

پس از آن تولید شمش فولاد به عنوان فولاد میانی، با رشد ۵ درصدی و محصولات فولادی با رشد ۶ درصدی از به ترتیب پنج میلیون و ۶۰۵ هزار تن شمش فولاد و سه میلیون و ۵۷۶ هزار تن محصولات فولادی، به پنج میلیون و ۸۸۵ هزار تن شمش فولاد و سه میلیون ۷۹۷ هزار تن رسیده‌اند. 

طی دو ماهه ابتدایی امسال یک میلیون و ۷۶۹ هزار تن مقاطع طویل فولادی شامل تیرآهن، میل‌گرد، ناودانی، نبشی و سایر مقاطع، تولید شده که نسبت به یک میلیون و ۶۳۶ هزار تن تولیدی طی دو ماهه نخست ۱۴۰۰، رشد ۸ درصدی را تجربه کرده است.

در نهایت ۶ میلیون و ۵۳۷ هزار تن آهن‌اسفنجی در دو ماه ابتدایی سال جاری تولید شده که ۶۵۲ هزار تن معادل ۱۱ درصد بیشتر از میزان تولید آن در مدت مشابه سال گذشته است. 

گفتنی است، رشد تولید فولادی‌ها نشان می‌دهد که تا برق صنایع محدود نشده، امکان افزایش تولید وجود دارد، اما به‌تبع با محدودیت‌های برق اعمالی برای صنایع فولادی که امسال از ۱۵ خرداد ماه اعمال شده است، طبق سنوات سال گذشته ، امسال مجدد شاهد کاهش تولید باشیم.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.