پنج شنبه, ۲۸ تیر , ۱۴۰۳ Thursday, 18 July , 2024 ساعت ×
جهش تولید و تحقق آن در فولاد اکسین
11 بهمن 1399 - 16:20
شناسه : 6025
مدیرعامل شرکت فولاد‌اکسین خوزستان گفت: تولید انواع ورق‌های فولادی در این شرکت تا پایان آبان‌ امسال به ۵۴۸ هزار تن رسید که تاکنون بی‌سابقه بوده است.
ارسال توسط : منبع : دنیای اقتصاد
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، امین ابراهیمی مدیرعامل شرکت فولاد‌اکسین خوزستان در خصوص ظرفیت اسمی شرکت اظهار کرد: ظرفیت اسمی این شرکت سالانه یک‌میلیون و۵۰ هزار تن است که پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال بیش از ۸۰۰ هزار تن ورق‌های فولادی در این شرکت تولید و روانه بازار مصرف شود.

وی افزود: تحقق کامل ظرفیت اسمی شرکت در گرو اجرای طرح تکمیلی و نیز تامین مواد اولیه اسلب عریض ۲۳‌تنی است که با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در آینده نزدیک تحقق می‌یابد.
مدیرعامل فولاداکسین خوزستان اضافه کرد: این شرکت بر مبنای فرمایشات مقام‌معظم‌رهبری مبنی بر ضرورت توجه به جهش تولید از ابتدای سال با برنامه‌ریزهای کارشناسی و استفاده حداکثری از توان نیروها و امکانات و با بهره‌گیری از افراد متخصص جهش تولید را رقم زد.

وی در خصوص مشکلات به وجود آمده در سال ۹۸ گفت: فولاداکسین تا چند سال اخیر به دلایل متعدد همچون برنامه‌ریزی‌نکردن کارشناسی و مدون یکی از شرکت‌های بدهکار بوده به‌طوری‌که در ابتدای سال ۹۸ بیش از ۲۰ هزار میلیارد ریال چک برگشتی داشته و همین مشکلات عدیده‌ای را برای آن به‌وجود آورده بود.

ابراهیمی اضافه کرد: ابتدای سال ۹۸ این شرکت ۶ هزار میلیارد ریال بدهی ارزش‌افزوده و ۴ هزارمیلیارد ریال بدهی عملکردی به اداره مالیات داشت که اکنون میزان بدهی مالیاتی آن در بخش ارزش‌افزوده به ۷۴۰ میلیارد ریال و درحوزه عملکردی به هزار میلیارد ریال کاهش یافته است.  وی با اشاره به اینکه با برنامه‌ریزی انجام شده این بدهی مالیاتی در کوتاه‌ترین زمان ممکن به صفر خواهد رسید، گفت: اکنون ماهانه ۱۵۰میلیارد ریال به اداره مالیات پرداخت می‌شود.

مدیرعامل فولاداکسین تصریح کرد: خوشبختانه با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده از ابتدای سال ۹۸ مشکلات رفع و شرکت در مسیر تولید انبوه ورق‌های فولادی قرار گرفته به‌طوری‌که میزان تولید ما در سال۹۸ به ۷۲۶ هزار تن رسید.

وی گفت: تا سال ۹۷ میزان تولید این شرکت ۷۰‌درصد به بخش محصولات ساختمانی، ۲۵‌درصد به بخش آلیاژی و ۵‌درصد به بخش API تعلق داشت که این وضعیت در سال ۹۸ به ۴۹ درصد در بخش ساختمانی، ۱۹‌درصد آلیاژی و ۳۲درصد API تغییر یافت.
 ابراهیمی گفت: در ۸ ماه امسال میزان تولیدات این شرکت در بخش API به ۴۷درصد، ساختمانی ۳۰ درصد و آلیاژی به ۲۳ درصد رسید که موفقیتی بزرگ در این شرکت و صنایع فولاد‌سازی بوده است.

وی با اشاره به مقایسه تولیدات ۲ سال اخیر این شرکت بیان کرد: میزان تولیدات ۸ ماه اول امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۲‌درصد و نسبت به ۸ ماه اول سال ۹۷،  ۳۵‌درصد رشد داشته است که نشان از جهش تولید در این شرکت دارد.
 مدیرعامل فولاداکسین افزود: میزان عملکرد ۸ ماه اول امسال از نظر محصولات با ارزش بالا(تن) نسبت به سال قبل ۹۰ درصد و نسبت به سال ۹۷ حدود ۲۶۷ درصد رشد داشته است همچنین عملکرد شرکت درخصوص تولید فولاد API در مقایسه با سال قبل ۱۳۲درصد و در مقایسه با سال ۹۷، رقم هزار و ۳۷ درصد رشد داشته، بدین ترتیب اکسین در زمینه محصول API ترش در ۸ ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۴۵ درصد رشد روبه‌رو بوده است. میزان متوسط موجودی اسلب انبارهای شرکت نیز در سال‌جاری ۱۱۶ هزار و ۶۲۸ تن بوده، که این میزان در سال گذشته ۴۰ هزار و ۵۲۹ تن و در سال ۹۷ حدود ۱۲ هزار و ۵۰۰ تن اعلام شده است. ابراهیمی یکی دیگر از ضروریات شرکت فولاد‌اکسین را تامین قطعات یدکی برای تمامی قسمت‌های آن دانست و گفت: در سال ۹۸ مبلغ ۵۸۰ میلیارد ریال برای تامین قطعات یدکی شرکت تخصیص یافت که در مقایسه با سال ۹۷ بیش از ۸۵ درصد رشد داشته است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.