پنج شنبه, ۱۰ اسفند , ۱۴۰۲ Thursday, 29 February , 2024 ساعت ×
جهش قیمت نفت
07 خرداد 1401 - 16:11
شناسه : 28438
بر اساس گزارش‌های منتشر شده، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز شنبه هفتم خرداد ماه 1401، با دو دلار و سه سنت معادل ۱.۷ درصد رشد، به ۱۱۹ دلار و ۴۳ سنت رسید.
ارسال توسط : منبع : کالاخبر
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز شنبه هفتم خرداد ماه ۱۴۰۱، با  دو دلار و سه سنت معادل ۱.۷ درصد رشد، به ۱۱۹ دلار و ۴۳ سنت رسید. بهای نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا نیز با ۹۸ سنت معادل ۰.۸ درصد افزایش ۱۱۵ دلار و ۷ سنت معامله می‌شود. نفت در آستانه تعطیلات روز بزرگداشت کشته‌شدگان جنگی در آمریکا، فصل اوج تقاضا در این کشور و همچنین مذاکرات کشورهای اروپایی برای ممنوعیت واردات نفت خام روسیه، افزایش یافت.

تقاضای بالای جهانی برای سوخت از قیمت نفت حمایت می‌کند. همچنین قیمت بنزین و نفت گرمایشی در سال جاری میلادی، همواره بالاتر از قیمت نفت خام بوده است. طبق گفته‌ تحلیل‌گران، فصل اوج رانندگی در آمریکا باعث بالا رفتن قیمت نفت می‌شود و بالاتر بودن رشد تقاضا نسبت‌ به عرضه، باعث کمبود عرضه نفت در بازار شده و خوش‌بینی نسبت‌ به قیمت نفت در آینده را افزایش می‌دهد.

کشورهای عضو اتحادیه اروپا در حال مذاکره برای بسته شدن قراردادی جهت ممنوعیت واردات نفت روسیه هستند که طبق این قرارداد، تحریم نفت وارد شده توسط خط لوله به‌ نفع مجارستان و سایر کشورهایی که محصور در خشکی هستند به تعویق می‌افتد. مخالفت مجارستان با تحریم نفت روسیه و عدم تمایل سایر کشورها مانع اجرای آخرین بسته تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه شده است.

ایان ذکر است که نیروهای ایران دو نفت‌کش یونان را در روز جمعه ۶ خرداد ماه در خلیج‌فارس توقیف کرده‌اند که سرمایه‌گذاران را نگران کمبود عرضه نفت کرده است. در این بین، ولادیمیر پوتین رییس‌جمهور روسیه اعلام کرد که مسکو به تعهدات خود برای تحویل گاز طبیعی عمل خواهد کرد.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.