شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Saturday, 18 May , 2024 ساعت ×
حرکت بورس در مسیر رشد
19 مرداد 1400 - 15:41
شناسه : 15958
براساس گزارش‌های منتشر شده، شاخص کل در بازار بورس روز سه‌شنبه، ۱۹ مرداد ماه، ۲۰ هزار و ۵۹۵ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۴۵۳ هزار واحد رسید.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، در معاملات امروز بیش از ۹ میلیارد و ۴۷۸ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۷۷ هزار و ۸۴ میلیارد ریال داد و ستد شد. همچنین شاخص کل هم‌وزن با پنج هزار و ۴۲۱ واحد افزایش به ۴۱۸ هزار و ۱۷۰ واحد و شاخص قیمت هم‌وزن با سه هزار و ۴۲۵  واحد رشد به ۲۶۴ هزار و ۲۰۳ واحد رسید. شاخص بازار اول ۱۷ هزار و ۲۱۹ واحد و شاخص بازار دوم ۳۴ هزار و ۸۴۹ واحد رشد داشتند.

علاوه بر این در بین همه نمادها، نماد فولادمبارکه اصفهان (فولاد) با سه هزار و ۳۵۲ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با یک هزار و ۴۲۶ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با یک هزار و ۲۱۶ واحد، گروه صنعتی و معدنی گل‌گهر (کگل) با یک هزار و ۹۴ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس (فارس) با ۹۹۹ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با ۸۶۵ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۷۴۵ واحد، فولاد خوزستان (فخوز) با ۶۰۹ واحد، پتروشیمی پردیس (شپدیس) با ۵۵۶ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۴۹۷ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۴۴۳ واحد و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۴۳۴ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس گذاشتند.

در مقابل توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) با ۳۵۸ واحد، بانک پاسارگاد (وپاسار) با ۱۹۵ واحد، پتروشیمی فناوران (شفن) با ۱۲۳ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با ۸۹ واحد، پتروشیمی خارک (شخارک) با ۸۸ واحد، فراوری معدنی اپال کانی پارس (اپال) با ۸۴ واحد و معدنی دماوند (کدما) با ۸۳ واحد شرایط نامساعدی برای بورس ایجاد کردند.

برپایه این گزارش، امروز نماد سپید ماکیان (سپید)، فولادمبارکه اصفهان (فولاد)، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، ملی صنایع مس ایران (فملی)، گروه مدیریت ارزش سرمایه صندوق بازنشستگی کشوری (ومدیر) و لیزینگ کارآفرین (ولکار) جزو نمادهای پرتراکنش بودند.

گروه فلزات اساسی نیز در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۸۳۶ میلیون و ۸۴۷ هزار برگه سهم به ارزش ۱۲ هزار و ۸۱۵ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

امروز شاخص فرابورس نیز بیش از ۳۴۰ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۲۰ هزار و ۷۸۹ واحد ثابت ماند. همچنین در این بازار سه میلیارد و ۷۴۳ میلیون برگه سهم به ارزش ۸۷ هزار و ۴۳۳ میلیارد ریال دادوستد شد.

امروز نماد پلیمر آریا ساسول (آریا)، ‌سنگ‌آهن گهرزمین (کگهر)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، پتروشیمی مارون (مارون)، فرابورس ایران (فرابورس)، شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، پالایش نفت شیراز (شراز)، شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین (صبا)، سهامی ذوب‌آهن اصفهان (ذوب)، بانک دی (دی) و گروه توسعه مالی مهر آیندگان (ومهان) تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس داشتند.

همچنین بیمه کوثر (کوثر)، پخش البرز (پخش)، بیمه پاسارگاد (بپاس) و توسعه مسیر برق گیلان (بگیلان) با تاثیر منفی بر شاخص فرابورس همراه بودند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.