سه شنبه, ۲۶ تیر , ۱۴۰۳ Tuesday, 16 July , 2024 ساعت ×
حرکت تجارت جهانی بر مدار صعود
06 شهریور 1402 - 15:51
شناسه : 35674
سازمان تجارت جهانی اعلام کرد که تجارت جهانی در سه ماهه سوم سال 2023 با سرعت متوسط رشد خواهد کرد و این روند نسبت به دوره قبل و پس از دو فصل کاهش ادامه خواهد داشت.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش «فلزات‌نیوز»، سازمان تجارت جهانی اعلام کرد که رشد تجاری خود را در سال جاری ۱.۷ درصد پیش‌بینی کرده است.

این سازمان مستقر در ژنو در گزارشی که روز پنج‌شنبه ۲۵ اگوست منتشر شد، اعلام کرد که شاخص دوره‌ای کالاهای سازمان تجارت جهانی از ۹۵.۶ قبلی که در ماه می اعلام شده بود، به ۹۹.۱ افزایش یافت.

در این گزارش آمده است که قیمت‌های بالای کالاها، شرایط سخت‌تر پولی و تقاضای اندک واردات بر حجم تجارت جهانی تاثیر گذاشته است.

سازمان تجارت جهانی تاکید کرد که اگر تجارت در نیمه دوم سال همان طور که انتظار می‌رفت افزایش یابد، رشد تجارت پیش‌بینی‌ شده‌ به میزان ۱.۷ درصد در سال جاری همچنان قابل دستیابی است.

این موسسه افزود که صادرات فزاینده خودرو، به رشد قوی‌تر از حد انتظار در تولید ناخالص داخلی ژاپن کمک کرده و صادرات خودروی چین به طور غیرمنتظره‌ای قوی بوده است.

البته با توجه به چشم‌انداز خوش‌بینانه سازمان تجارت جهانی، شاخص‌های اقتصادی پیش رو در ایالات متحده آمریکا و اروپا نشانه‌هایی از کندی را نشان می‌دهند که تا حدی به دلیل ادامه افزایش نرخ بهره است.

طبق گزارش بلومبرگ، نگرانی‌ها در مورد کاهش رشد تجارت وجود دارد که بر اساس آن ممکن است افزایش یابد. داده‌های ضعیف اقتصادی چین و بدتر شدن بحران اموال، تقاضای رو به کاهش چین برای خودرو، تراشه و لوازم الکترونیکی را تشدید کرده است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.