یکشنبه, ۶ فروردین , ۱۴۰۲ Sunday, 26 March , 2023 ساعت ×
حرکت طلا در مدار افزایش قیمت
25 آذر 1400 - 10:49
شناسه : 21887
براساس گزارش‌های منتشر شده، قیمت طلا در معاملات روز پنجشنبه بازار جهانی تحت تاثیر ضعیف شدن ارزش دلار، افزایش یافت.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد افزایش، به یک هزار و ۷۸۱ دلار و ۶۰ سنت رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا یک درصد افزایش یافت و به یک هزار و ۷۸۲ دلار رسید. بهای معاملات این بازار شب گذشته با ۰.۴ درصد کاهش، در ۱۷۶۴ دلار و ۵۰ سنت بسته شده بود.

مایکل لانگفورد مدیر شرکت مشاوره ایرگاید درباره وضعیت بازار، اظهار داشت: ضعف دلار باید اصلاح قیمت طلا و بالا رفتن آن را به دنبال داشته باشد. انتظارات برای تعدیل تدابیر محرک مالی و پولی است. اگر این دیدگاه بدون تغییر بماند، ماندن قیمت طلا در پایین مرز ۱۸۰۰ دلار منطقی خواهد بود.

همچنین شاخص دلار آمریکا که در معاملات روز گذشته به بالاترین حد سه هفته اخیر صعود کرده بود، در معاملات روز جاری اندکی کاهش یافت.

بانک مرکزی آمریکا روز چهارشنبه در پایان نشست سیاست پولی دو روزه خود اعلام کرد که با نزدیک شدن اقتصاد به اشتغال کامل و تلاش برای مقابله با افزایش تورم، زمینه سه دور افزایش نرخ‌های بهره به میزان یک چهارم درصد را تا پایان سال ۲۰۲۲ فراهم می‌کند.

تعدیل تدابیر محرک مالی و افزایش نرخ‌های بهره، بازده اوراق قرضه دولتی را بالا برده و هزینه نگهداری طلا را افزایش می‌دهد و در نتیجه جذابیت سرمایه‌گذاری در این فلز ارزشمند را کم‌تر می‌کند.

بر اساس گزارش رویترز، سرمایه‌گذاران اکنون منتظر انتشار آمار هفتگی متقاضیان دریافت بیمه بیکاری در آمریکا هستند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد افزایش، به ۲۲ دلار و ۱۳ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، به ۹۱۹ دلار و هشت سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ۳.۹ درصد صعود کرد و به یک هزار و ۶۵۷ دلار و ۷۹ سنت رسید.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.