یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Sunday, 19 May , 2024 ساعت ×
حرکت مجدد بورس در مسیر رشد
14 تیر 1400 - 15:30
شناسه : 14766
براساس گزارش‌های منتشر شده، شاخص کل در بازار بورس امروز دوشنبه۱۴ تیرماه، ۱۰ هزار و ۸۹۳ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۲۵۴ هزار واحد رسید.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، برپایه معاملات امروز بیش از ۶ میلیارد و ۷۱۴ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۴۹ هزار و ۸۷۵ میلیارد ریال داد و ستد شد. همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با چهار هزار و ۳۹۵  واحد افزایش به ۳۸۶ هزار و ۴۷۶ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با دو هزار و ۸۰۸ واحد رشد به ۲۴۶ هزار و ۹۵۱ واحد رسیده است. البته شاخص بازار اول ۱۰ هزار و ۳۶۱ واحد و شاخص بازار دوم ۱۳ هزار و ۹۰۷ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین همه نمادها، نماد نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با یک هزار و ۱۰۴ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۹۵۳ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۸۰۲ واحد، پتروشیمی پردیس (شپدیس) با ۵۱۷ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با ۵۱۱ واحد، بانک پارسیان (وپارس) با ۴۹۸ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۴۸۷ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با ۴۷۰ واحد، سرمایه‌گذاری غدیر (وغدیر) با ۴۱۵ واحد و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۳۵۷ واحد شرایط مساعدی را برای بورس رقم زد.

در مقابل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۶۰۵ واحد، پتروشیمی نوری (نوری) با ۳۲۵ واحد، صنایع شیمیایی فارس (شفارس) با ۲۱۴ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان کرمان (سکرمان) با ۱۱۰ واحد، گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید (وامید) با ۹۷ واحد، سرمایه‌گذاری امید (والبر) با ۸۸ واحد و فولادمبارکه اصفهان (فولاد) با ۷۳ واحد تاثیر منفی را بر شاخص بورس گذاشتند.

بر پایه این گزارش، امروز نماد لیزینگ کارآفرین (ولکار)، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، گروه مدیریت ارزش سرمایه صندوق بازنشستگی کشوری (ومدیر)، پالایش نفت اصفهان (شپنا)، فولادمبارکه اصفهان (فولاد) و فراوری معدنی اپال کانی پارس (اپال) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه شیمیایی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۴۱۸ میلیون و ۸۱۷ هزار برگه سهم به ارزش پنج هزار و ۷۱۸ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

امروز شاخص فرابورس نیز بیش از ۹۴ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۱۸ هزار و ۲۱۰ واحد ثابت ماند. همچنین در این بازار دو میلیارد و ۳۶ میلیون برگه سهم به ارزش ۱۶۹ هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال دادوستد شد.

امروز نماد پتروشیمی تندگویان (شگویا)، پتروشیمی مارون (مارون)، گروه توسعه مالی مهر آیندگان (ومهان)، گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی (سمگا)، فرابورس ایران (فرابورس)، ‌ زغال‌سنگ پرورده طبس (کزغال)، سهامی ذوب‌آهن اصفهان (ذوب)، توسعه و عمران استان کرمان (کرمان) و صنایع ماشین‌های اداری ایران (مادیرا) تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس داشتند.

شایان ذکر است که پلیمر آریا ساسول (آریا)، بیمه کوثر (کوثر)، آسیا سیر ارس (حآسا)، تولید برق عسلویه مپنا (بمپنا)، بیمه معلم (ومعلم) و بیمه سامان (بساما) با تاثیر منفی بر شاخص فرابورس همراه بودند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.