سه شنبه, ۲۱ فروردین , ۱۴۰۳ Tuesday, 9 April , 2024 ساعت ×
حرکت مجدد طلا در مسیر افزایش قیمت
09 آذر 1400 - 12:39
شناسه : 21159
براساس گزارش‌های منتشر شده، قیمت طلا در معاملات روز سه‌شنبه تحت تاثیر افت ارزش دلار و ارزیابی تاثیر امیکرون بر اقتصاد جهانی از سوی سرمایه‌گذاران، اندکی افزایش یافت.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، به یک هزار و ۷۸۷ دلار و ۷۰ سنت رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۳ درصد افزایش، به یک هزار و ۷۹۰ دلار و ۴۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز گذشته با ۰.۲ درصد کاهش، در یک هزار و ۷۸۲ دلار و ۳۰ سنت بسته شده بود. شاخص دلار در معاملات روز جاری ۰.۱ درصد کاهش یافت و طلا را برای خریداران غیرآمریکایی اندکی ارزان‌تر کرد.

ایلیا اسپیواک استراتژیست ارزی دیلی فارکس اظهار کرد: اخبار حوزه کرونا قیمت طلا را بالاتر می برند. این حقیقت که چنین اتفاقی نیافتاده است، نشان می‌دهد ضعف بنیادی زیادی در طلا وجود دارد.

سرمایه‌گذاران منتظر اظهارات جروم پاول رییس بانک مرکزی آمریکا در برابر کنگره هستند. وی روز دوشنبه هشدار داد واریانت جدید کرونا دورنمای تورم بانک مرکزی را مبهم کرده و قیمت‌ها ممکن است برای مدت طولانی‌تر از حد انتظار افزایش پیدا کنند.

تعدیل تدابیر محرک مالی و افزایش نرخ‌های بهره برای محدود کردن تورم، بازده اوراق قرضه دولتی را بالا برده و هزینه نگهداری طلا را که دارایی بدون بازدهی است، افزایش می‌دهد.

براساس این گزارش، اسپیواک پیش‌بینی کرد اگر بانک مرکزی آمریکا به جای تورم، بیشتر روی رشد اقتصادی متمرکز شود، قیمت طلا پشتیبانی خواهد شد، اما اگر آمار اشتغال ماهانه که روز جمعه منتشر می‌شود، اشتغال‌زایی ضعیف‌ و دستمزد بالاتر را نشان دهد، بر دورنمای سیاست بانک مرکزی سایه افکنده و این ابهامات باعث قوی‌تر شدن دلار می‌شود و به طلا ضربه خواهد زد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ثابت بود و در ۲۲ دلار و ۹۰ سنت ایستاد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۵ درصد افزایش، به ۹۶۷ دلار و ۸۴ سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد افزایش، یک هزار و ۸۰۰ دلار و ۲۶ سنت بود.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.