چهارشنبه, ۲۶ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Wednesday, 15 May , 2024 ساعت ×
حرکت محتاطانه طلای جهانی
22 آذر 1402 - 15:47
شناسه : 36234
قیمت طلای جهانی امروز چهارشنبه 22 آذر ماه 1402 در بازه محدودی معامله شد زیرا سرمایه‌گذاران از پذیرش ریسک‌های بزرگ در آستانه تصمیم فدرال رزرو آمریکا در خصوص افزایش نرخ بهره اجتناب کردند.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش «فلزات‌نیوز»، بهای هر اونس طلا با ۱.۸ درصد کاهش، به یک هزار و ۹۷۷ دلار و ۷۰ سنت و قیمت طلای آمریکا با ۰.۰۹ درصد کاهش، به یک هزار و ۹۷۸ دلار و ۷۰ سنت رسید.

کمیته بازار آزاد فدرال رزرو بیانیه و تصمیم نرخ بهره خود را امروز منتشر خواهد کرد و پس از آن کنفرانس مطبوعاتی جروم پاول برگزار خواهد شد.

بر اساس گزارش «CME FedWatch Tool»، معامله‌گران به طور گسترده انتظار دارند که فدرال رزرو در این هفته نرخ‌های ۵.۲۵ درصد تا ۵.۵ درصد را بدون تغییر باقی بگذارد و با احتمال ۷۵ درصد کاهش نرخ در ماه می، آن را قیمت‌گذاری کند.

سرمایه‌گذاران منتظر نظرات پاول هستند که می‌تواند چشم‌انداز سیاست پولی فدرال رزرو را در بحبوحه انتظارات کاهش نرخ بهره در نیمه اول سال ۲۰۲۴ روشن کند.

ایلیا اسپیواک، رئیس بخش کلان جهانی در «Tastylive» بیان کرد: در ماه نوامبر ۲۰۲۳، یک تغییر بزرگ در انتظارات بازار از نظر دورنمای نرخ فدرال رزرو وجود داشت. ما شاهد کاهش ارزش دلار و بازدهی بودیم و این مسئله به طلا کمک کرد؛ با این حال، به نظر می‌رسد فدرال رزرو نمی‌خواهد بیش از حد از یک چشم‌انداز بدبینانه حمایت کند زیرا در این صورت ممکن است انتظارات تورمی کاهش یابد.

اداره آمار وزارت کار ایالات‌ متحده اعلام کرد که شاخص قیمت مصرف‌کننده در ماه گذشته میلادی نسبت به ماه اکتبر، ۰.۱ درصد افزایش یافت و این شاخص در ۱۲ ماه منتهی به نوامبر ۲۰۲۳ و پس از افزایش ۳.۲ درصدی در اکتبر امسال، ۳.۱ درصد رشد پیدا کرد. فعالان بازار همچنین منتظر نشست‌های سیاست‌گذاری بانک مرکزی اروپا و بانک انگلستان در روز آینده هستند.

اس پی دی آر گلدتراست، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان اعلام کرد که دارایی‌های آن در روز گذشته ۰.۳۳ درصد کاهش یافت و به ۸۷۵.۶۵ تن رسید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۱ درصد کاهش، به ۲۲ دلار و ۷۳ سنت، پلاتین با ۰.۱ درصد کاهش، به ۹۲۸ دلار و ۲۷ سنت و پالادیوم با ۰.۳ درصد کاهش، به ۹۷۶ دلار و ۴۲ سنت رسید.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.