جمعه, ۸ مهر , ۱۴۰۱ Friday, 30 September , 2022 ساعت ×
حمایت مالی ایمیدرو از ۶۰۰ رساله دانشگاهی
24 مرداد 1401 - 21:12
شناسه : 31196
مجری بررسی و تحلیل پایان‌نامه‌ها و رساله‌های تحت حمایت ایمیدرو و انتخاب پایان‌نامه‌های برتر و کاربردی گفت: ایمیدرو طی سال‌های گذشته از 600 پایان‌نامه کارشناسی ارشد و رساله دکتری حمایت کرده است.
ارسال توسط : منبع : روابط‌عمومی ایمیدرو
پ
پ

به گزارش اخبار فلزات، پیمان افضل در آیین تجلیل از پایان‌نامه‌های برتر و کاربردی حوزه معدن و صنایع معدنی تحت حمایت ایمیدرو، بیان کرد: در این دوره، ۲۱۵ رساله دکتری و پایان‌نامه کارشناسی ارشد جمع‌آوری شد.

وی افزود: از این تعداد، ۱۴۵ رساله و پایان‌نامه در دسته زمین‌شناسی اقتصادی و اکتشاف و ۶۳ پایان‌نامه و رساله نیز در حوزه فرآوری مواد معدنی و محیط زیست قرار گرفتند و هفت مورد از لحاظ عنوان و محتوا، ارتباطی یا این حوزه نداشتند که در مرحله داوری وارد نشدند.

مجری بررسی و تحلیل پایان نامه‌ها و رساله‌های تحت حمایت ایمیدرو و انتخاب پایان‌نامه‌های برتر و کاربردی، عنوان کرد: خوشبختانه در این دوره، اکثر پایان‌نامه‌ها مربوط به مهندسی معدن بود و سطح علمی مناسب‌تری داشته‌اند.

افضل تصریح کرد: در داوری مربوط به گروه فرآوری مواد معدنی، ۵۰ پایان‌نامه متعلق به مقطع کارشناسی ارشد و ۶ رساله دکتری داوری شد. در این بخش، ۴۸ پایان‌نامه متعلق به دانشگاه‌های دولتی و سایر پژوهشگاه‌های وزارت علوم و هشت پایان‌نامه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی بود.

وی ادامه داد: دانشگاه‌های امیرکبیر، خواجه نصیرالدین طوسی، صنعتی اصفهان، علم و صنعت و …، از مراکز علمی شناخته‌ شده کشور بودند که اقدام به ارائه پایان‌نامه و رساله کردند.

مجری بررسی و تحلیل پایان نامه‌ها و رساله‌های تحت حمایت ایمیدرو و انتخاب پایان‌نامه‌های برتر و کاربردی در پابان یادآور شد: در داوری مربوط به گروه زمین‌شناسی اقتصادی – اکتشاف معدن نیز ۱۲۴ پایان‌نامه متعلق به مقطع کارشناسی ارشد و ۲۱ رساله مربوط به دکتری و ۱۳۰ پایان‌نامه متعلق به دانشگاه‌های دولتی، پیام نور و سایر پژوهشگاه‌های وزارت علوم و ۱۵ پایان‌نامه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی بودند.

میزان انطباق پایان‌نامه‌ها با پروژه‌های ایمیدرو که روندی صعودی داشته است، نشان می‌دهد که بیشترین رساله‌ها مربوط به رفع نیازهای حوزه‌های مجتمع سنگان (۹ پایان‌نامه و دو رساله دکتری) و عناصر نادر خاکی (هفت پایان‌نامه و پنج رساله دکتری) بوده است.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.