دوشنبه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۳ Monday, 15 April , 2024 ساعت ×
خام‌فروشی عاملی برای عدم اشتغالزایی
14 دی 1399 - 9:03
شناسه : 4716
نماینده هشترود و چاراویماق در مجلس شورای اسلامی گفت: علیرغم اینکه این شهرستان‌ها در بخش معدن ظرفیت‌های بسیار خوبی دارند ولی طی سال‌های گذشته مواد استخراج شده به صورت خام به فروش می‌رسید و هیچ ارزش افزوده و اشتغال زایی برای شهرستان نداشت.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از دنیای معدن، سید حمزه امینی؛ نماینده هشترود و چاراویماق در مجلس شورای اسلامی در گفت وگویی گفت: از حدود ۱۶ سال پیش سد سهند احداث شده و در ۴ سال گذشته اقدامات خوبی مانند لوله کشی ۳ هزار هکتار در پای آب این سد انجام شد، امیدواریم در این ماه های آخر دولت دوازدهم نیز توجه‌ها نسبت به این موضوع بیشتر شده و مابقی این زمین‌ها به متراژ ۸۵۰۰ هکتار نیز لوله کشی شود.
وی ادامه داد: کشاورزان نیز در این خصوص همکاری‌های لازم را انجام می دهند که در صورت اتمام این مورد، صنعت این دو شهرستان از تک قطبی به چندقطبی تبدیل می‌شود.
نماینده مردم هشترود و چاراویماق در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این شهرستان‌ها در بخش معدن ظرفیت‌های بسیار خوبی دارند افزود: هشترود و به ویژه چاراویماق به شدت منطقه معدنی هستند. معادل غنی آهن و سنگ و مرغوب ترین خاک چینی کشور در این منطقه وجود دارد.
امینی تاکید کرد: طی سال های گذشته مواد خام از معادن استخراج شده و به صورت خام به فروش می‌رسید و هیچ ارزش افزوده و اشتغال زایی برای شهرستان نداشت، اخیرا طی جلسات متعددی که با مسئولین مربوطه داشتیم قرار بر این شد تا این محصولات را به صورت فرآوری شده ارائه دهیم تا خام فروشی انجام نشده و از طرفی هم اشتغال زایی کرده باشیم.
شهرستان هشترود با ۵۷ هزار جمعیت در ۱۲۰ کیلومتری جنوب شرق تبریز قرار دارد. سد خاکی سهند هشترود با حجم مفید ۱۳۵ میلیون متر مکعب بر روی رودخانه قرانقو از سرشاخه های رودخانه قزل اوزن و در ۱۳۰ کیلومتری تبریز و ۳۵ کیلومتری شهرستان هشترود با اهداف تأمین آب شرب و صنعت منطقه، کنترل سیلاب و توسعه کشاورزی احداث شده و از سال ۱۳۸۵ در حال بهره برداری است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.