جمعه, ۴ اسفند , ۱۴۰۲ Friday, 23 February , 2024 ساعت ×
خانه آخر قیمت زغال‌سنگ در بلندمدت
22 فروردین 1401 - 12:08
شناسه : 26468
بر اساس گزارش‌های منتشر شده از سوی تحلیل‌گران، شرکت‌های استخراج زغال‌سنگ در اندونزی احتمالا طی سال ۲۰۲۲ در بحبوحه افزایش قیمت زغال‌سنگ و اختلال در عرضه ناشی از درگیری‌های مداوم در اوکراین، رشد درآمد بالایی را کسب خواهند کرد.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، ویلیام سیمادیپوترا تحلیلگر بازار زغال‌سنگ، در گزارش دی‌بی‌اس بانک، شرکت خدمات مالی و بانک‌داری سنگاپوری، میانگین برآوردهای خود را برای شاخص قیمت زغال‌سنگ نیوکاسل، به ۱۵۰ دلار به ازای هر تن در سال ۲۰۲۲ و ۱۲۵ دلار به ازای هر تن در سال ۲۰۲۳ افزایش داد تا منعکس‌کننده قیمت قوی زغال‌سنگ در سه ماهه اول ناشی از ممنوعیت صادرات اندونزی، درگیری اوکراین و همچنین افزایش قیمت ناشی از بحران برق چین در سال ۲۰۲۱ باشد.

وی افزود: قیمت‌های بالاتر زغال‌سنگ، احتمالا با از سرگیری واردات این محصول در سال ۲۰۲۲ توسط چین حمایت می‌شود زیرا تولید داخلی نمی‌تواند شکاف عرضه با واردات زغال‌سنگ را پوشش دهد و همچنین بعید است که چین به سرعت تولید خود را افزایش دهد؛ چراکه واردات زغال‌سنگ احتمالا به ویژه با خطر جنگ و قیمت‌های طولانی‌مدت گاز، بهترین جایگزین برای تامین انرژی است. با این حال، محدویت‌های اخیر ممکن است واردات را در کوتاه‌مدت کاهش دهد زیرا فعالیت‌های اقتصادی به طور موقت متوقف شده است.

تحلیلگر بازار زغال‌سنگ، گفت: انتظار می‌رود که قیمت زغال‌سنگ همچنان بالا بماند زیرا افزایش حجم تولید بیشتر در سال ۲۰۲۲ احتمالا محدود خواهد بود. تولید زغال‌سنگ اندونزی با بهبود آب و هوا از سه ماهه دوم افزایش خواهد یافت و در نتیجه کمبود زغال‌سنگ فعلی برطرف خواهد شد. با این حال، تحلیلگران انتظار دارند که تنها شرکت‌های موجود استخراج زغال‌سنگ بتوانند به دلیل موقعیت سرمایه قوی خود، تولید را به طور انعطاف‌پذیر افزایش دهند.

سیمادیپوترا در پایان خاطرنشان کرد: در بلندمدت این توقع به وجود می‌آید که قیمت زغال‌سنگ به دلیل انتقال انرژی جهانی به انرژی‌های تجدیدپذیر و پاک به ۷۰ دلار آمریکایی به ازای هر تن کاهش یابد اگرچه تقاضای زغال‌سنگ آسیا ممکن است به خنثی‌کردن روند نزولی تقاضا از بازارهای توسعه‌یافته ادامه دهد.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.