یکشنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Sunday, 21 April , 2024 ساعت ×
خراسان در فروش و سود ۹ ماهه رکورد شکست
04 بهمن 1399 - 11:28
شناسه : 5521
شرکت «مجتمع فولاد خراسان» با شکستن رکورد سود سهام خود، در 9ماهه سال جاری موفق شد سود هر سهم خود را 221درصد نسبت به سال گذشته ارتقا دهد.
ارسال توسط :
پ
پ

این شرکت با نماد بازار سرمایه‌ی «فخاس»، در نه ماه اول امسال با گزارش مبلغ ۱۹۹۴ریال سود برای هر سهم خود، موفق شد ضمن ثبت  افزایش ۲۲۱درصدی سود سهام  نسبت به  دوره مشابه پارسال، بالاترین سود هر سهم را نسبت به سال‌های گذشته محقق کند.
به گفته مدیر عامل «مجتمع فولاد خراسان» این شرکت با ثبت مبلغ ۴۹٫۳۰۹ میلیارد ریال فروش و شناسایی ۱۷،۹۴۰میلیارد ریال سودخالص بالاترین میزان فروش و سودخالص را از زمان تاسیس ثبت نمود.
کسری غفوری یکی از اهداف اصلی فولاد خراسان را کسب درآمد برای سهامداران برشمرد و افزود:  عملکرد یک بنگاه اقتصادی باید به گونه‌ای باشد که بازده سرمایه سهامداران را افزایش داده و موجب کسب بازدهی مناسب برای سهامداران  شود.
مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان دلیل دستیابی به سطح بالای رشد سود هر سهم و عوامل موثر بر آن را تصمیم گیری های مدیریتی در شاخص های ریسک، جریان‌های نقدینگی و عوامل موثر بر بازار سرمایه آن دانست.  
کسری غفوری با بیان این که در نه ماه نخست سال گذشته، سود خالص شرکت ۵،۵۹۰ میلیارد ریال بوده، اظهار داشت: رقم ۱۷،۹۴۰ میلیارد ریال سود خالص شرکت در نه ماه اول سال جاری نشان می‌دهد که شرکت با ثبت رشد ۲۲۱ درصدی، کارنامه درخشانی را در این بازه زمانی ثبت کرده است.
وی رشد چشمگیر درآمد و سود این شرکت را در ۹ ماه امسال نسبت به عملکرد مدت مشابه سال پیش، پیامد مدیریت بازاریابی و فروش محصولات از یک سو و مدیریت بهای تمام شده محصولات تولیدی از سوی دیگر دانست که منجر به افزایش حاشیه سود خالص و ناخالص شده و سودآوری، بهره‌وری و بازدهی سرمایه را برای فولاد خراسان به همراه داشته است.
گفتنی است سرمایه ثبت شده فخاس ۹هزار میلیارد ریال است و سهامداران عمده این مجتمع، موسسه «صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر»، «شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات» و «موسسه صندوق حمایت از بازنشستگی کارکنان فولاد» و قریب به ۲۰هزار سهامدار خرد می‌باشند.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.