پنج شنبه, ۲۷ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Thursday, 16 May , 2024 ساعت ×
خلق فرصت مبتکرانه در فولاد خراسان
18 فروردین 1400 - 16:07
شناسه : 9963
رییس واحد اتوماسیون ناحیه احیا و گندله‌سازی مجتمع فولاد خراسان در پی تغییر کاربری تجهیز واگن برگردان این مجتمع از گندله به کنسانتره، گفت: سیستم واگن برگردان به عنوان یکی از مبادی ورودی مواد اولیه با توجه به نیازی که شرکت به تامین گندله سنگ‌آهن پیش از تاسیس واحد گندله‌سازی داشت، احداث شد.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی فولاد خراسان
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، فریبرز ناصحی‌فر رییس واحد اتوماسیون ناحیه احیا و گندلهسازی مجتمع فولاد خراسان، اظهار داشت: این سیستم به منظور تخلیه و انبار گندله سنگ‌آهن استفاده می‌شود ولی اکنون با توجه به اینکه کارخانه گندله‌سازی تاسیس شده است، دیگر مانند گذشته نیازی به تامین گندله سنگ‌آهن نیست. این موضوع، تصمیم‌گیران شرکت را بر آن داشت تا از سیستم واگن برگردان با هدف تخلیه کنسانتره سنگ‌آهن مورد نیاز واحد گندله‌سازی استفاده کنند و در همین راستا پروژه تغییر کاربری این سیستم در دستور کار شرکت قرار گرفت.

وی افزود: پس از انجام مراحل فنی، اجرای پروژه توسط شرکت پامیدکو آغاز شد. بعد از نصب تجهیزات و ادوات مورد نیاز از جمله نوار نقاله‌ها، ویبره فیدرها، متال دتکتورها، مگنت سپراتور، شوت و … توسط پیمانکار مربوطه با هماهنگی واحد طرح و توسعه، تغییر سیستم کنترل و اتوماسیون این مجموعه در قالب یک سیستم اتوماسیون جدید در دستور کار واحد اتوماسیون قرار گرفته است.

رییس واحد اتوماسیون ناحیه احیا و گندلهسازی فولاد خراسان، گفت: نصب و راه‌اندازی سخت‌افزاری تجهیزات که بالغ بر حدود یکصد سیگنال ورودی و خروجی داشت، با نصب  rackرک‌های مورد نیاز، وایرینگ و سیم‌کشی داخلی تابلوهای plc انجام گرفت و در ادامه، مراحل فنی و آزمون‌های برنامه چه از لحاظ ایمنی، فنی و تولیدی با موفقیت انجام شد.

لازم به توضیح است که به رغم اینکه کاربری سیستم تغییر یافته ولی این امکان در نظر گرفته شده است تا بتوان از واگن برگردان همچنان جهت تخلیه گندله سنگ‌آهن در شرایط اضطرار نیز بهره برد. اجرای این پروژه باعث کاهش هزینه‌های حمل و نقل، کاهش توقفات به دلیل کمبود مواد اولیه، افزایش سرعت و سهولت در تخلیه و انبار مواد اولیه و مواردی از این دست شده است. با اجرا و راه‌اندازی این پروژه توسط پرسنل پیمانکار و واحد اتوماسیون، گام دیگری در جهت افزایش پایداری تولید و ذخیره‌سازی مواد اولیه، بیش از پیش در مجتمع فولاد خراسان برداشته شد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.