جمعه, ۲۱ مرداد , ۱۴۰۱ Friday, 12 August , 2022 ساعت ×
خودنمایی دلار برای طلا
26 خرداد 1401 - 13:41
شناسه : 29087
بر اساس گزارش‌های منتشر شده، قیمت طلای جهانی امروز پنج‌شنبه 26 خرداد ماه 1401، افت یافت، زیرا پس از افزایش گسترده نرخ بهره توسط بانک مرکزی ایالات‌ متحده باعث کاهش ارزش دلار طی جلسه قبل شد و دلار اندکی بهبود یافت.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، قیمت هر اونس طلا تا ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۲ درصد کاهش به یک هزار و ۸۳۲ دلار و ۵۰ سنت رسید، در حالی‌که قیمت طلای آمریکا با ۰.۱۱ درصد کاهش، یک هزار و ۸۳۳ دلار و ۵۰ سنت معامله شد.

مایکل مک کارتی مدیر ارشد استراتژی Tiger Brokers سترالیا، اظهار داشت: موارد مغایر حمایت از تقاضای بالقوه امن و خرید پوشش تورمی در مقابل فشار ناشی از رژیم نرخ بهره بالاتر، قیمت طلا را متعادل نگه می‌دارد. فدرال رزرو آمریکا روز چهارشنبه ۲۵ خرداد ماه ۱۴۰۱، افزایش ۷۵ واحدی نرخ بهره را تصویب کرد که بزرگ‌ترین افزایش آن در بیش از ربع قرن گذشته است تا از افزایش تورم جلوگیری کند و رشد اقتصادی را کاهش دهد.

وی افزود: طلا برای هفته‌ها است که محدود شده و در حال حاضر برای معامله‌گران یک مشکل واقعی است که بفهمند دقیقا چه چیزی طلا را از این محدوده خارج می‌کند. روند صعودی دلار چشم‌انداز محتاطانه‌ای را برای طلا نشان داد. نرخ‌های بهره کوتاه‌مدت بالاتر ایالات‌ متحده و بازده اوراق قرضه، هزینه فرصت نگهداری شمش را افزایش می‌دهد که سودی به همراه ندارد. خبر فدرال رزرو باعث کاهش بازده اوراق قرضه با تاریخ طولانی‌تر دولت آمریکا شد و دلار را به بالاترین سطح دو دهه کاهش داد که باعث شد طلا در جلسه قبل ۱.۹ درصد افزایش یابد.

در همین حال، سهام آسیایی امروز پنج‌شنبه ۲۶ خرداد ماه ۱۴۰۱، افزایش یافت. برایان لان مدیر عامل GoldSilver Central گفت: با این حال، سرمایه‌گذاران کلیدی با موقعیت‌های بزرگ در طلا، می‌دانند که چشم‌انداز اقتصادی چالش‌برانگیز است و همچنان ترجیح می‌دهند که شمش را به عنوان یک دارایی امن نگه دارند.
لازم به ذکر است که در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۱ درصد افزایش به ۲۱ دلار و ۶۷ سنت رسید، پلاتین ۰.۲ درصد افزایش یافت و به ۹۴۰ دلار و ۹۸ سنت دست یافت و پالادیم با ۰.۵ درصد افزایش با یک هزار و ۸۷۰ دلار و ۷۹ سنت معامله شد.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.