چهارشنبه, ۱۵ تیر , ۱۴۰۱ Wednesday, 6 July , 2022 ساعت ×
خوزستانی‌ها، صاحب گاز طبیعی می‌شوند
01 خرداد 1401 - 17:54
شناسه : 28089
معاون وزیر نفت در امور گاز، بر گازرسانی به روستاهای سخت‌گذر و کم‌برخوردار استان خوزستان تاکید کرد و گفت: گاز طبیعی با افزایش سرانه گازرسانی، به روستاهای شمال شرق خوزستان می‌رسد.
ارسال توسط : منبع : شانا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، مجید چگنی معاون وزیر نفت در امور گاز، در سفر دو روزه به استان خوزستان، ضمن بازدید از پروژه‌های گازرسانی به روستاهای شمال شرق استان خوزستان، در نشست کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی که در شهرستان مسجد سلیمان برگزار شد، گزارش جامعی از وضع گازرسانی به شهرها و روستاهای اندیکا، لالی، هفتکل و مسجدسلیمان ارائه کرد.

چگنی درباره گازرسانی به شهرستان اندیکا، اظهار داشت: از مجموع ۳۷۸ روستای اندیکا، ۲۵۴ روستا بدون شبکه گازرسانی است که از این تعداد، ۷۸ روستا با سه هزار و ۷۲۲ خانوار از گاز طبیعی بهره‌مند شده‌اند. سه پروژه مهم نیز در شهرستان اندیکا در مرحله پیمان‌سپاری است که پس از اجرای این پروژه‌ها، ۸۹ روستا تحت پوشش شبکه گازرسانی قرار می‌گیرد.

وی افزود: پروژه ۳۴ کیلومتر گازرسانی به ۱۹ روستای قلعه خواجه و لالی، پروژه ۱۱۵ کیلومتر گازرسانی به ۴۴ روستای اندیکا و پروژه ۶۴ کیلومتر گازرسانی به روستاهای مسیر آبژدان و قلعه زراس، از جمله مواردی است که در مرحله پیمان‌سپاری هستند.

معاون وزیر نفت در امور گاز با تاکید بر اینکه اولویت شرکت ملی گاز ایران گازرسانی به مناطق سخت‌گذر، کم‌برخوردار و محروم است، درباره تازه‌ترین وضع گازرسانی به روستاهای شهرستان لالی، گفت: تعداد روستاهای این شهرستان، ۱۶۶ روستا است که ۳۴ روستا قابلیت گازرسانی دارند و از این تعداد، پنج روستا با تعداد یک هزار و ۲۷۰ خانوار تحت پوشش شبکه گازرسانی قرار گرفته و گازرسانی به ۲۹ روستا نیز در حال اجراست.

چگنی بیان کرد: امیدواریم با تصویب وزیر نفت و افزایش سرانه گازرسانی، اکثر روستاهای شهرهای اندیکا، لالی، هفتکل و مسجدسلیمان از گاز طبیعی بهره‌مند شوند. شهرستان مسجدسلیمان در بخش شهری ۹۵ درصد گازرسانی شده و در بخش روستایی ۱۸۱ روستا دارد که از این تعداد، ۱۱۲ روستا قابلیت گازرسانی داشته و ۴۶ روستا نیز تاکنون گازرسانی شده است؛ ضمن آنکه چهار روستا نیز در حال گازرسانی است.

وی درباره وضع گازرسانی به شهرستان هفتکل، عنوان کرد: شهرستان هفتکل ۵۸ روستا دارد که از این تعداد ۳۶ روستا قابلیت گازرسانی داشته و تاکنون ۳۰ روستا شامل یک هزار و ۴۰۱ خانوار تحت پوشش شبکه گازرسانی قرار گرفتند و ۶ روستا نیز در حال گازرسانی است.

گفتنی است، نشست کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با حضور فریدون حسنوند رییس این کمیسیون، علیرضا ورناصری نماینده مسجدسلیمان، لالی، اندیکا و هفتکل در مجلس شورای اسلامی، محمد طلا مظلومی عضو کمیسیون انرژی مجلس، مجید چگنی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، محسن خجسته‌مهر مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، نادرقلی زری‌میدانی مدیرعامل شرکت گاز استان خوزستان و جمعی از مسئولان استانی و شهر مسجدسلیمان برگزار شد.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.