یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Sunday, 19 May , 2024 ساعت ×
خیز طلا برای شکستن قیمت بالاتر
01 اردیبهشت 1400 - 16:24
شناسه : 10920
قیمت طلا در معاملات یکم اردیبهشت ماه سال جاری بازار جهانی، تحت تاثیر افت ارزش دلار و عقبگرد بازده اوراق خزانه آمریکا افزایش یافت و در جایگاه بالاترین رکورد خود در هفته جاری ایستاد.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، به یک هزار و ۷۸۳ دلار و ۹۴ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز دوشنبه به یک هزار و ۷۸۹ دلار و ۷۷ سنت صعود کرده بود که بالاترین قیمت از روز ۲۵ ماه فوریه بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۳ درصد افزایش، به یک هزار و ۷۸۴ دلار و ۲۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار در شب گذشته با هفت دلار و ۸۰ سنت معادل ۰.۴ درصد افزایش، در یک هزار و ۷۷۸ دلار و ۴۰ سنت بسته شد.

جفری هالی تحلیلگر ارشد بازار در شرکت OANDA درباره روند بازار، گفت: دلار آمریکا در معاملات صبح جاری با افت قیمت از قیمت طلا پشتیبانی کرد و همچنان روند صعودی شب گذشته طلا در معاملات صبح چهارشنبه بازار آسیا ادامه یافت. اگر بازده اوراق قرضه ضعیف بماند، به نظر می‌رسد طلا نیروی کافی برای شکستن متوسط قیمت ۱۰۰ روزه که در یک هزار و ۸۰۲ دلار قرار دارد، جمع می‌کند.

شاخص دلار در برابر سبدی از ارزهای رقیب نزدیک به پایین‌ترین رکورد خود در ۷ هفته گذشته ایستاد و بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله آمریکا به پایین ۱.۶ درصد کاهش یافت و هزینه نگهداری طلا که دارایی بدون بازدهی است را کاهش داد.

فعالان بازار، منتظر نشست روز پنجشنبه بانک مرکزی اروپا برای داشتن شفافیت بیشتر درباره طرح‌های محرک اقتصادی در این بلوک هستند. نشست سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا هفته آینده برگزار می‌شود.

طلا، پناهگاه امن دارایی در برابر تورم ناشی از تدابیر محرک اقتصادی دیده می‌شود اما بازده بالاتر اوراق قرضه، جذابیت سرمایه‌گذاری در این فلز ارزشمند را کم‌تر می‌کند.

بر اساس این گزارش، آوتار ساندو مدیر ارشد کالاهای شرکت فیلیپ فیوچرز در یادداشتی، نوشت: در تصویر کلان قیمت طلا از رکوردی که در پایین یک هزار و ۷۰۰ دلار ثبت کرده بود، بالاتر می‌رود؛ زیرا دلار ضعیف مانده و بازده اوراق خزانه در مواجهه با مسائل ژئوپلیتیکی کاهش پیدا کرده است. معامله‌گران انتظار دارند که بانک مرکزی آمریکا و سایر بانک‌های مرکزی بزرگ جهان، سیاست‌های پولی خود را همچنان تسهیلی نگه دارند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ثابت بود و در ۲۵ دلار و ۸۷ سنت ایستاد. هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، به دو هزار و ۷۶۷ دلار و ۹۷ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۱ درصد کاهش یافت و به یک هزار و ۱۸۶ دلار و ۲۷ سنت رسید.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.