یکشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۳ Sunday, 23 June , 2024 ساعت ×
دانش طلای سیاه در دستان صنعتگران ذوب‌آهن
17 فروردین 1400 - 16:37
شناسه : 9924
معاون بهره‌برداری ذوب‌آهن اصفهان عنوان کرد؛ معاون بهره‌برداری ذوب‌آهن اصفهان گفت: با تعویض درب‌های فلکسیبل واحد کک‌سازی شرکت سهامی ذوب‌آهن اصفهان، علاوه بر کاهش ۶۰ درصدی آلایندگی‌های زیست‌محیطی، هفت و نیم میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی حاصل شد.
ارسال توسط : منبع : خبرگزاری صدا و سیما
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، مهرداد تولاییان معاون بهره‌برداری ذوب‌آهن اصفهان، اظهار داشت: عمر در‌های قدیمی واحد کک‌سازی به چهل سال پیش برمی‌گشت که تکنولوژی ساخت آن در انحصار چند کشور اروپایی بود و به دلیل کارکرد زیاد، دچار فرسایش و نشتی گاز شدند.

وی افزود: به دلیل اِعمال تحریم‌ها، کارشناسان خارجی اقدامی برای تعویض این درها انجام ندادند که به همین علت و با تکیه بر دانش متخصصان داخلی، تولید این در‌ها پس از چهار هزار نفرساعت کار کارشناسی، از سال ۱۳۹۷ آغاز شد.

معاون بهره‌برداری ذوب‌آهن اصفهان در پایان، جلوگیری از شکست در و خسارت‌های ناشی از تبدیل نشت گاز کک به آتش‌سوزی، سهولت در تعمیر و نگهداری و افزایش طول عمر باتری‌های کک‌سازی را از مزایای این طرح برشمرد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر، تمام ۱۴۸ در واحد کک‌سازی تعویض شده است. با تعویض این در‌ها، علاوه بر کاهش میزان آلایندگی‌های زیست‌محیطی  تا ۶۰ درصد، قطار تولید ذوب‌آهن نیز در صنعت سبز با سرعت بیشتری حرکت خواهد کرد.

شایان ذکر است که سالانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن کک در واحد کک‌سازی ذوب‌آهن اصفهان تولید می‌شود.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.