چهارشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۳ Wednesday, 12 June , 2024 ساعت ×
در سال جدید ارزش بیمه‌نامه‌های صندوق بیمه معدن از ۱۱۰۰ میلیارد عبور خواهد کرد
08 بهمن 1399 - 12:05
شناسه : 5826
رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: ارزش بیمه نامه‌هایی که صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی امسال صادر می‌کند، برای نخستین بار از 1100 میلیارد تومان عبور می‌کند.
ارسال توسط : منبع : ایمیدرو
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، وجیه ا… جعفری امروز در جلسه بررسی عملکرد ۱۰ ماهه سال جاری این صندوق سخن گفت: در حال حاضر بیمه نامه‌هایی به ارزش ۷۹۲ میلیارد تومان آماده صدور است که با احتساب ۳۲۵ میلیارد تومان بیمه نامه‌های صادر شده، کل ارزش این بیمه‌نامه‌ها تا پایان سال ۹۹ به بیش از ۱۱۰۰ میلیارد تومان می‌رسد.

به گفته وی، تعداد بیمه نامه‌های صادر شده از ابتدای امسال تا پایان دی ماه به ۳۰عدد رسیده که بخش عمده آن (۲۲ فقره)، مربوط به حوزه بهره‌برداری و فرآوری معادن بوده و مابقی به حوزه اکتشاف تعلق داشته است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با یادآوری اینکه این نهاد به عنوان پشتیبان معادن بخش خصوصی فعالیت می‌کند، اظهار داشت: با توجه به اینکه در سال گذشته ارزش بیمه نامه‌های صادر شده به ۳۰۵ میلیارد تومان رسید، امسال شاهد رشد بیش از ۳ برابری عملکرد در ارزش بیمه نامه‌های صادره خواهیم شد.

تحقق نهضت فرآوری
جعفری به سیاست ایمیدرو برای تحقق نهضت فرآوری در معادن بخش خصوصی اشاره کرد و ادامه داد: واحدهای فلوتاسیون، معادن آهن، واحدهای تلفیقی فرآوری،‌ سرب و طلا بیشترین سهم از بیمه‌نامه‌ها را در اختیار داشته‌اند.
وی به اقدام ایمیدرو در افزایش سرمایه صندوق بیمه معدن اشاره کرد و گفت: این روند از سال‌های اخیر با هدف افزایش حمایت از توسعه معادن و صنایع معدنی بخش خصوصی آغاز شده است. جعفری افزود: در سال گذشته سرمایه صندوق بیمه از ۱۴۰ میلیارد به ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت. رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: گام بعدی تحقق سرمایه هزار میلیارد تومانی صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی است.
جعفری همچنین تاکید کرد که، صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی، با افزایش ریسک‌پذیری، توجه بیشتری به بخش اکتشافات داشته باشد.

مطالبات معوقه برای بیمه‌نامه‌‌های صادره از سال ۹۶ به بعد تقریبا نداریم

در این جلسه فرید دهقانی مدیر عامل صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی با اعلام اینکه از سال ۱۳۹۷ به این سو مطالبات جاری افزایش پیدا نکرده، اظهار داشت: در سال جاری نیز مطالبات معوقه نداشته ‌یم و وام گیرندگان به موقع بازپرداخت‌ها را انجام می‌دهند.
وی درباره برنامه‌های سال جاری گفت: صدور بیمه‌نامه ضمانت‌نامه بورسی برای بیش از ۱۰۰میلیارد تومان جزو برنامه‌های امسال است. علاوه بر این پرداخت سود یارانه‌ای ۲ درصدی به طرح‌های دانش‌بنیان،‌ پرداخت سود تسهیلات برای خرید ماشین‌آلات داخلی و افزایش سهم در بازار سرمایه در تامین مالی به میزان ۲۰درصد نیز پیش روی این نهاد قرار دارد.
وی افزود: در سال ۱۴۰۰ نیز برنامه دستیابی به سرمایه ۱۰۰۰ میلیارد تومانی را اجرایی خواهیم کرد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.