شنبه, ۱۵ بهمن , ۱۴۰۱ Saturday, 4 February , 2023 ساعت ×
دستیابی به ظرفیت تولید ۸۸ درصدی فروکروم طی ۹ ماهه امسال
27 دی 1401 - 11:08
شناسه : 32800
در مجتمع فروکروم جغتای احسان عزیزی، مدیر مجتمع فروکروم جغتای گفت: این مجتمع طی 9ماهه امسال، به 88درصد ظرفیت تولید اسمی دست یافت. عزیزی ضمن اعلام این خبر افزود: میزان تولید 9 ماهه امسال (22.4 هزار تن)، بیانگر افزایش ۱۱.۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته و نیز افزایش ۲۰۰ درصدی برنامه تولید (۱۱ هزار و ۲۵۰ تن) بود.
ارسال توسط : منبع : ایمیدرو
پ
پ

به گزارش فلزات نیوز، احسان عزیزی با بیان این مطلب اظهار داشت: مجتمع فروکروم جغتای از ابتدای فروردین تا پایان آذر، ۲۲ هزار و ۴۶۱ تن فروکروم پرکربن تولید کرد و پیش‌بینی می‌شود امسال نیز میزان تولید از ۲۸هزار تن عبور خواهد کرد. این در حالی است که ظرفیت تولید اسمی کارخانه، ۲۵ هزار تن است.

وی ادامه داد: این کارخانه تا قبل از واگذاری، با کاهش تولید مواجه بود اما با ورود راهبر (بخش خصوصی) از سال ۹۶، روند افزایشی تولید را طی کرد به طوری که میزان تولید ۹ ماهه امسال (۲۲٫۴ هزار تن)، بیانگر افزایش ۱۱.۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته و نیز افزایش ۲۰۰ درصدی برنامه تولید (۱۱ هزار و ۲۵۰ تن) بود.

مدیر مجتمع فروکروم جغتای تصریح کرد: در طول ۹ ماهه امسال، ۱۷ هزار و ۱۸۰ تن فروکروم به فروش رسید که نسبت به برنامه از پیش تعیین شده (۱۱ هزار و ۲۵۰ تن)، ۵۳ درصد رشد یافت.

۳ طرح توسعه‌ای در آستانه افتتاح

عزیزی با اشاره به پیشرفت ۱۰۰درصدی در واحد تولید سیلیکون متال این مجتمع، عنوان کرد: این طرح در حال حاضر، در مرحله تولید انبوه و افزایش کیفیت محصول برای رسیدن به درجه خلوص بیش از ۹۹درصدی است.

وی ادامه داد: در طرح توسعه‌ای «جداسازی فلز از سرباره» نیز ۹۰.۵ درصد پیشرفت داشته‌ایم و پروژه در مراحل پایانی نصب تجهیزات و در ادامه آزمایش و بهره‌برداری در بهمن ۱۴۰۱ قرار دارد.

عزیزی خاطرنشان کرد: طرح توسعه «ماسه کرومیتی» در این مجتمع هم حدود ۹۱.۵ درصد پیشرفت دارد که در بهمن به بهره‌برداری می‌رسد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.