یکشنبه, ۲۷ خرداد , ۱۴۰۳ Sunday, 16 June , 2024 ساعت ×
دستیابی به منابع آبی پایدار، دستاورد پروژه انتقال آب خلیج‌فارس و دریای عمان
23 اسفند 1399 - 12:31
شناسه : 8927
مدیرعامل شرکت تامین آب صنایع و معادن گفت: دستیابی به منابع آبی پایدار و ایجاد تحول اقتصادی در فلات مرکزی و شرق کشور، رشد صنایع معدنی، اشتغال‌زایی و بهره‌گیری از پتانسیل‌های بومی، مهم‌ترین دستاوردهای پروژه انتقال آب از خلیج‌فارس و دریای عمان است.
ارسال توسط : منبع : ایمیدرو
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، محمدحسن اسدی مدیرعامل شرکت تامین آب صنایع و معادن، اجرای این طرح را گامی برای توسعه پایدار عنوان کرد و اظهار داشت: تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، مورد تاکید مقام معظم رهبری است و این مهم در سایه‌ ایجاد زیرساخت‌هایی همچون تامین آب پایدار حاصل می‌شود.

وی افزود: کشوری با معادن غنی داریم که بسیاری از برنامه‌های توسعه‌ای به دلیل نبود آب کافی، عملیاتی نشده است. در تلاش هستیم که با همت و سرمایه‌گذاری شرکت‌های خصوصی در حوزه صنایع معدنی، راه را برای فراوری مواد معدنی هموار کنیم.

مدیرعامل شرکت تامین آب صنایع و معادن با اشاره به دیگر مزیت‌های پروژه انتقال آب از خلیج‌فارس و دریای عمان، گفت: حفظ ذخایر آب‌های زیرزمینی و ممانعت از حفر چاه‌های غیرمجاز، یکی دیگر از دستاوردهای قابل توجه پروژه انتقال آب است که در جهت احیای محیط‌زیست موثر خواهد بود.

اجرای ابَرپروژه‌ای با اتکا به توان داخل

اسدی اذعان داشت: اجرای این طرح‌ها با تکیه بر توان داخلی انجام خواهد شد و چه در دوران ساخت و چه بعد از بهره‌برداری از طرح، چرخ صنایع سرعت خواهد گرفت و زمینه‌ اشتغال‌زایی گسترده‌ای در کشور فراهم می‌شود.

وی تامین آب مورد نیاز دیگر صنایع همچون پتروشیمی‌ها، کشت‌های گلخانه‌ای و همچنین تامین آب شرب را از ثمرات پروژه فوق اعلام کرد.

مدیرعامل شرکت تامین آب صنایع و معادن در پایان ضمن قدردانی از مشارکت شرکت‌های بزرگ حوزه معدن و صنایع معدنی در اجرای پروژه، گفت: شرکت‌های فولادمبارکه، شرکت ملی صنایع مس ایران، شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر، معدنی و صنعتی چادرملو، گهرزمین، فولاد اپال پارسیان و مجتمع فولاد خراسان، از جمله شرکت‌های سرمایه‌گذار هستند که در این پروژه ملی مشارکت دارند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.