دوشنبه, ۱۸ تیر , ۱۴۰۳ Monday, 8 July , 2024 ساعت ×
صفحه اصلی » گروه » خبر » مس
دستیابی مجتمع مس به تولید ۲۸۰ هزار تن کاتد
12 بهمن 1399 - 15:56
شناسه : 6095
سرپرست معاونت معدنی وزارت صمت از افزایش 12 درصدی تولید مس در مجتمع مس سرچشمه خبر داد و گفت: تا پایان سال جاری، این شرکت به رکورد تولید 280 هزار تن دست خواهد یافت.
ارسال توسط : منبع : مس پرس
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، اردشیر سعدمحمدی در حاشیه برگزاری شانزدهمین نمایشگاه بین المللی معدن، صنایع معدنی، ماشین آلات و تجهیزات معدن، راه‌سازی و صنایع وابسته گفت: سال گذشته در این مجتمع ۲۵۰ هزار تن مس تولید شد که یک رکورد تاریخی محسوب می‌شد، اما امسال از این رکورد هم عبور خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران افزود: امسال همچنین تولید آند در کشور ۱۶ درصد رشد خواهد یافت و با توجه به سرمایه‌گذاری جدید ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون یورویی در این شرکت، امیدواریم ظرفیت تولید مس در سال ۱۴۰۳ با بهره برداری از ۲۹ طرحی که آغاز شده است به ۵۵۰ هزار تن در سال برسد.

به گفته سرپرست معاونت امور معدنی وزارت صمت، سال گذشته همچنین ۵۲۸ میلیون تن ماده معدنی جدید با ارزش درجای ۵ هزار میلیارد تومان به دارایی مس سرچشمه اضافه شده است و تا پایان امسال هم، یک معدن بزرگ دیگر به دارایی‌های کشور افزوده خواهد شد و در مجموع، رتبه هفتم ایران به لحاظ دارایی مس جهان، با ۳۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تن مس خالص به رتبه ششم دنیا ارتقا خواهد یافت.

سعدمحمدی مطرح کرد: مس ایران از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار است و با عیار ۹۹٫۹۹۹ درصدی در جهان مشتریان خاص خود را دارد و امیدواریم با این کیفیت تولیدات بتوانیم جایگاه جهانی خود را در صنعت مس ارتقا دهیم.

وی همچنین با اشاره به گلایه اهالی معدن کشور در مورد فرسوده بودن اکثر تجهیزات و فناوری بکار رفته در معادن گفت: این گلایه درستی است و وزارت صمت برای نوسازی ادوات معدنی برنامه‌ریزی کرده است.

سرپرست معاونت امور معدنی وزارت صنعت بیان کرد: با مذاکراتی که با وزیر صنعت داشتیم امیدواریم بزودی منابع ارزی مورد نیاز برای نوسازی تجهیزات معدنی فراهم شود.

وی تصریح کرد: در مرحله نخست معادن بزرگ کشور تجهیز خواهند شد تا به افزایش تولید کمک بیشتری شود و معادن متوسط و کوچک نیز از نظر دور نمانده‌اند و مقرر است آن‌ها نیز از این منابع برای نوسازی تجهیزات خود استفاده کنند.
اردشیر سعد محمدی در پایان گفت: کشور نیازمند حرکت و توسعه بیشتر در بخش معدن است تا جایگاه معادن در تولید ناخالص ملی کشور و اقتصاد ملی بهبود یابد و توسعه امکانات فنی، آموزش و قوانین پویا در دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.