یکشنبه, ۲۶ فروردین , ۱۴۰۳ Sunday, 14 April , 2024 ساعت ×
دعوت از ایده سازان برای رفع چالش های صنایع معدنی
26 آبان 1399 - 5:32
شناسه : 1542
جذب سرمایه برای تبدیل ایده ها و طرح های نوآورانه به طرح های شکوفا و تجاری سازی شده از جمله راهبردهای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است. بر این اساس فراخوانی برای رفع نیازها و چالش های معدن کاری کشور و ایجاد صنایع جدید دانش بنیان منتشر شد.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از دنیای معدن، در راستای کمک به توسعه بازار شرکت های دارای محصول کاربردی در بخش معدن و صنایع معدنی، فراخوانی برای برگزاری رویدادی در زمینه رفع نیازها و چالش های معدن کاری کشور و ایجاد صنایع جدید دانش بنیان از سوی معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری منتشر شد.

در این رویداد، شرکت های دانش بنیان، خلاق و فناور دارای ایده و طرح های فناورانه مرتبط با بخش معدن و صنایع معدنی برای رفع نیازها و چالش های معدن کاری کشور و ایجاد صنایع جدید دانش بنیان دعوت به همکاری شده اند. حمایت از افراد درای ایده و طرح نوآورانه برای حل مسائل و رفع نیازهای فناورانه شرکت مجتمع صنایع و معادن احیاء سپاهان از اهداف برگزاری این رویداد است.

شبکه فن بازار معاونت علمی، ستاد توسعه فناوری های، فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی، صندوق نوآوری و شکوفایی و بنیاد ملی نخبگان از جمله نهادهای همکار در این طرح هستند.

کاربردهای نوین مواد معدنی، بازگانی و لجستیک مواد معدنی، تولید مواد و تجهیزات پیشرفته صنایع معدنی و ایده های ارزش آفرین در استحصال عناصر نادر خاکی، تولید زغال سنگ، آهن، مس، طلا و منگنز، صنایع فلزی و پایین دستی از محورهای این رویداد تعریف شده است.

بر اساس اعلام معاونت علمی، علاوه بر آن سرفصل هایی مانند بهینه سازی خطوط فرآوری و تولید مواد معدنی، بازیافت باطله ها و پسماند معادن و صنایع معدنی و افزایش راندمان ماشین آلات و تجهیزات معدنی نیز از جمله زمینه هایی با قابلیت جذب سرمایه و سرمایه گذار هستند.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.