دوشنبه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۳ Monday, 15 April , 2024 ساعت ×
دلار بالا ماند و طلا پایین
08 اردیبهشت 1401 - 14:03
شناسه : 27153
در حالی که نرخ دلار آمریکا نزدیک به بالاترین حد خود طی پنج سال گذشته ثابت ماند و به تقاضا برای شمش با قیمت دلار لطمه زد، قیمت طلا امروز پنج‌شنبه هشتم اردیبهشت ماه به سمت پایین‌ترین سطح دو ماهه کاهش یافت.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، بهای هر اونس طلا با ۲.۹ درصد کاهش به یک هزار و ۸۸۳ دلار و ۱۰ سنت رسید. قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۱۵ درصد کاهش به یک هزار و ۸۸۴ دلار و ۱۰ سنت رسید.

دلار امروز پنج‌شنبه هشتم اردیبهشت ماه، به بالاترین حد خود در دو دهه گذشته نزدیک شد؛ زیرا بحران انرژی در اروپا باعث کاهش ارزش یورو شد و این در حالی است که ین افت یافت. همچنین شاخص دلار آمریکا، ملاک ارزش دلار در برابر سبدی از ارزها به بالاترین سطح پنج ساله رسیده است و افزایش بیشتر، ارزش آن را به سطوحی خواهد رساند که از اواخر سال ۲۰۰۲ مشاهده نشده است.

 دلار قوی‌تر باعث می‌شود طلای با قیمت دلار برای سایر دارندگان ارز جذابیت کمتری داشته باشد. افزایش ارزش دلار، قیمت طلا در روز چهارشنبه هفتم اردیبهشت ماه را، به پایین‌ترین حد خود از ۲۴ ماه فوریه رساند. شمش به عنوان یک ذخیره امن ارزش در بحران‌های اقتصادی و سیاسی در نظر گرفته می‌شود. اروپا پس از اینکه مسکو عرضه گاز به بلغارستان و لهستان را به دلیل عدم پرداخت به روبل، متوقف کرد، باید از وابستگی به روسیه برای تجارت اجتناب کند.

شورای جهانی طلا اعلام کرد: تقاضای جهانی برای این فلز ارزشمند در سه ماهه اول سال جاری میلادی، ۳۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت و به بالاترین میزان در بیش از سه سال گذشته رسید که ناشی از نگرانی سرمایه‌گذاران از حمله روسیه به اوکراین و افزایش تورم بود.

گفتنی است، در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۱ درصد افزایش به ۲۳ دلار و ۳۱ سنت رسید. پلاتین در ۹۱۷ دلار و ۷۷ سنت ثابت بود و پالادیم با ۰.۳ درصد افزایش به دو هزار و ۲۰۹ دلار و ۷۱ سنت رسید.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.