شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Saturday, 20 April , 2024 ساعت ×
دلار در مقابل طلا شکست خورد
03 مرداد 1402 - 15:55
شناسه : 35173
قیمت طلا امروز سه‌شنبه سوم مرداد ماه به دنبال کاهش ارزش دلار، ۶.۷ درصد افزایش یافت و به یک هزار و ۹۶۰ دلار رسید.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش «فلزات‌نیوز»، قیمت طلای آمریکا با ۰.۳۴ درصد افزایش، به یک هزار و ۹۶۱ دلار و ۸۰ سنت رسید. همچنین شاخص دلار نسبت به اوج نزدیک به دو هفته‌ای خود کاهش یافت و از طلا حمایت کرد زیرا دلار ضعیف‌تر، شمش را برای خریدارانی که سایر ارزها را دارند، ارزان‌تر می‌کند.

تمرکز بازار بر سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو روز چهارشنبه و کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا در روز پنج‌شنبه در مورد چشم‌انداز سیاست پولی برای جلسات ماه سپتامبر خواهد بود. طلا نسبت به افزایش نرخ‌های بهره بسیار حساس است زیرا این نرخ‌ها هزینه فرصت نگهداری شمش‌های بدون بازده را افزایش می‌دهند.

داده‌ها در روز گذشته نشان داد که فعالیت‌های تجاری آمریکا و اروپا در ماه جولای کاهش یافته است و این نشان می‌دهد که هر دو بانک مرکزی ممکن است به پایان چرخه افزایش نرخ خود نزدیک شوند. بر اساس ابزار «Fedwatch CME»، معامله‌گران انتظار دارند که فدرال رزرو تا سال ۲۰۲۴، نرخ بهره را در محدوده ۵.۲۵ درصد تا ۵.۵ درصد حفظ می‌کند.

مت سیمپسون، تحلیلگر بازار بیان کرد که بهترین شرط طلا برای رسیدن به بالاترین رکورد زمانی خواهد بود که فدرال رزرو پایان چرخه انقباض خود را اعلام کند.

مصرف طلا در چین نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۱۶.۳۷ درصد افزایش یافت؛ در حالی که تولید شرکت‌های طلا در نیمه اول سال ۲۰۲۳ به حالت عادی بازگشت.

در بازار سایر فلزات ارزشمند بهای هر اونس نقره با ۰.۷ درصد افزایش، به ۲۴ دلار و ۵۴ سنت، پلاتین با ۰.۷ درصد افزایش، به ۹۶۲ دلار و ۸۴ سنت و پالادیم با جهش ۱.۲ درصد، به یک هزار و ۲۸۵ دلار و ۷۶ سنت رسید.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.