پنج شنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 20 June , 2024 ساعت ×
دوره آموزش حفار و کمک‌حفار در منطقه جانجا برگزار شد
08 خرداد 1401 - 14:33
شناسه : 28488
مدیر مجتمع طرح‌های اکتشافی و معدنی سیستان و بلوچستان گفت: در راستای اجرای تفاهم‌نامه همکاری بین شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران و دانشگاه زابل، اولین دوره آموزش حفار و کمک‌حفار در منطقه جانجا برگزار شد.
ارسال توسط : منبع : روابط‌عمومی ایمپاسکو
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، مصطفی مولوی زرندی مدیر مجتمع طرح‌های اکتشافی و معدنی سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: مجتمع طرح‌های اکتشافی و معدنی سیستان و بلوچستان با همکاری واحد آموزش ایمپاسکو و مرکز آموزش و تحقیقات مواد معدنی یزد و دانشگاه زابل، اولین دوره آموزش حفار و کمک‌حفار را در محل معدن مس و طلای جانجا برگزار کرد.

وی افزود: این دوره در راستای اجرای سیاست ارتباط صنعت و معدن با دانشگاه و بهره‌مندی از توان علمی تحقیقاتی آن، توسعه همه‌جانبه و شناسایی راه‌های افزایش مشارکت عمومی و انتفاع حداکثری مردم منطقه در عرصه‌های گوناگون تخصصی، ایجاد زیرساخت‌های اشتغال از محل تفاهم‌نامه همکاری علمی و اجرایی میان شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران و دانشگاه زابل که در سال گذشته به امضا رسیده بود، برگزار شد.

مدیر مجتمع طرح‌های اکتشافی و معدنی سیستان و بلوچستان، بیان کرد: با هدف آموزش و استعدادیابی جوانان جویای کار استان و به ویژه منطقه شمال استان و آموزش نیروی انسانی مورد نیاز به منظور بهره‌برداری از معدن مس و طلای جانجا این دوره را اجرا کردیم.

مولوی در پایان خاطرنشان کرد: جهت اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی و استفاده از توان بخش خصوصی، بهره‌برداری از معدن مس و طلای جانجا از طریق انجام مزایده عمومی دو مرحله به کنسرسیوم متشکل از شرکت‌های بزرگ معدن‌کاری کشور واگذار و فعال‌سازی معدن و کارخانه تولید کنسانتره مس و طلای جانجا و صنایع پایین‌دست آن، نقطه عطفی برای مردم منطقه رقم خواهد خورد و بخش چشم‌گیری از مشکل بیکاری این منطقه رفع خواهد شد.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.