یکشنبه, ۳۱ تیر , ۱۴۰۳ Sunday, 21 July , 2024 ساعت ×
دولت به توسعه معادن کوچک توجه جدی دارد
02 دی 1399 - 7:43
شناسه : 3775
استاندار کرمان در دیدار با مدیرعامل هولدینگ فولاد متیل گفت: دولت در راستای تحقق شعار جهش تولید در این استان به توسعه معادن کوچک توجهی ویژه دارد و آمادگی نهایت همکاری و استقبال را در حوزه تقویت معادن کوچک و بزرگ از سرمایه گذاران داریم.
ارسال توسط :
پ
پ

علی زینی وند روز سه شنبه در دیدار با رییس هیات مدیره و مدیرعامل هولدینگ فولاد متیل با اشاره به نقش صنایع و معادن کوچک بر توسعه اقتصادی و افزایش سرانه اشتغالزایی و جهش تولید استان کرمان افزود: این درحالی است که معادن بزرگ کار خود را به خوبی انجام می‌دهند.
وی اظهار داشت: اختیار واگذاری معادن کوچک در حال انتقال به استان ها است که این امر در برنامه وزارت صمت قرار گرفته و تبعات قانونی آن را می پذیریم و در این زمینه هولدینگ فولاد متیل با یک طرح مشخص و هدف گذاری دقیق برای توسعه معادن کوچک بیاید و ما از آن حمایت می‌کنیم.
استاندار کرمان با اشاره به اینکه در مقطعی ذخایر حوزه معادن و کارخانجات فولاد و زیرمجموعه های اصفهان، یزد و کرمان سه سال بود، گفت: بدون شک باید در حوزه سنگ آهن اکتشافات کارخانجات فولاد و هدف‌گذاری در این راستا را داشته باشیم زیرا در استان کرمان و سیستان و بلوچستان ظرفیت اکتشاف فراوانی وجود دارد.
وی بیان داشت: بخش عمده پروژه های حوزه راهساری تا خرداد ۱۴۰۰ در استان سیستان و بلوچستان وصل می شود و می توانیم از ظرفیت پهنه های ثبت شده گستره شرق و جنوب شرق کشور برای تامین خوراک کارخانجات خود استفاده‌کنیم و ایمیدرو باید آن را قطعه بندی و واگذار کند که این هدف گذاری مهم در این دوره انجام می شود.
زینی وند تصریح کرد: استان‌ کرمان معادن کوچک سنگ آهن و معادن غنی در حوزه جنوب استان دارد که کمتر به آنان توجه شده است و همچنین صنایع موجود از جمله طلا و کرومیت جنوب کرمان واحدهای کوچکی هستند که نیاز به توسعه دارند.
وی افزود: استان کرمان در حوزه تامین زیرساخت‌های ریلی، آب، برق و گاز کارگروهی تشکیل داد و تقریبا نگرانی در این‌حوزه وجود ندارد و همچنین طی رایزنی با وزیر نفت مسائل پیگیری شد و برای تامین برق و گاز مشکل نداریم.
وی با بیان اینکه استان کرمان در تامین آب خط مشترک انتقال از یزد و خط انتقال از دریا را پیگیری می کند گفت: با تاکید ریاست جمهوری، نهایت تلاش خود را در حوزه آب به کار خواهیم گرفت و انتقال از دریا اولویت ما است که پیگیری می شود.
استاندار کرمان با اشاره به پروژه شرکت هولدینگ متیل در خصوص احداث خطوط ریلی به‌منطقه ویژه رفسنجان عنوان کرد: در این راستا آنچه در اختیار دولت است را پیگیری و حمایت‌ می‌کنیم و در این زمینه شرکت متولی باید شیوه اجرای پروژه ‌را در قالب یک طرح‌ ارائه کند.
همچنین در این آیین مدیرکل پیشین امنیتی انتظامی استانداری کرمان و مدیرعامل فولاد سدید ماهان کرمان حضور داشتند.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.