جمعه, ۴ اسفند , ۱۴۰۲ Friday, 23 February , 2024 ساعت ×
دولت در بخش صادرات مواد معدنی صرفا خام فروشی کرد
24 آبان 1399 - 7:11
شناسه : 1460
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تحریم های غرب بر ضد ملت ایران فرصتی برای رونق بخشی دربخش معدن است، گفت:در سالهای اخیر به دلیل تحریم نفت ایران شرایط خوبی برای جایگزینی درآمد نفت بوجود آمد.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات دنیای معدن، حجت الاسلام مجتبی ذوالنور در جمع کارگروه تخصصی معدن و زمین شناسی اظهار داشت:کارگروه های تخصصی مجمع نمایندگان باید به عنوان مشاوران نمایندگان با مطالعه و کارتخصصی فرصت ها، مشکلات، ظرفیت ها و راهکارهای عملیاتی را در بخش نظارتی و قانونگذاری در اختیار نمایندگان قراردهند.

وی افزود: طی سالهای گذشته دولت برای بالا نشان دادن تراز درآمد کشور به صادرات مواد معدنی توجه ویژه کرده که با بررسی ها مشخص شد در این بخش صرفا خام فروشی انجام شده است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تحریم های غرب بر ضد ملت ایران فرصتی برای رونق بخشی به سایر محصولات و صنایع کشور بخصوص بخش معدن است، بیان کرد:در سالهای اخیر به دلیل تحریم نفت ایران شرایط خوبی برای جایگزینی درآمد نفت بوجود آمد.

ذوالنور: فشار معیشتی و اقتصادی روی مردم سنگین استذوالنور: استکبار جهانی در برابر اسلام انقلابی عقده گشایی می کندگفتگو|ذوالنوری: مخالفت اروپا با تصمیم آمریکا قدم کوچکی است/اگر اروپا این کار را نمی کرد، ایران در برجام نمی ماند

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: با دل بستن به بایدن و دیگران و به شوق افراد که ما معتقدیم همه آنها از یک جنس هستند نباید سبب رها شدن توجه به ظرفیت های داخلی شود.

ذوالنور با بیان اینکه برای ما خام فروشی افتخاری بحساب نمی آید، تصریح کرد: فروش مواد خام چه نفت و چه مواد معدنی یعنی از سرمایه مصرف کردن و این هنر نیست، اگر منافع ملی دیده نشود و صرفا خام فروشی مد نظر باشد همان مشکلات خام فروشی نفت را در معادن شاهد خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: تناسبی میان جرم و جزا در کشور وجود ندارد و در برخی موارد جرم انگاری نشده است، برخی مدیران قانون را اجرا نمی کنند و ترک فعل انجام می دهند ولی هزینه ای هم بابت کارشان پرداخت نمی کنند.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.