چهارشنبه, ۱۵ آذر , ۱۴۰۲ Wednesday, 6 December , 2023 ساعت ×
ذوب‌آهن آوازه‌ای آشنا در جهان
05 آبان 1400 - 9:46
شناسه : 19687
به منظور تعامل بیشتر با مردم، مسئولان منطقه و در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی ذوب‌آهن اصفهان جلسه تعاملی با حضور احمد اکبری معاون سرمایه‌های انسانی و توسعه مدیریت، کوروش اسفندمند مدیرحوزه مدیرعامل و تعاملات منطقه‌ای و علیرضا امیری مدیر روابط عمومی این شرکت با حجت‌الاسلام مهدی طباطبایی امام جمعه فولادشهر چهارم آبان‌ماه در دفتر امام جمعه این شهر برگزار شد.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی ذوب‌آهن
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، حجت‌الاسلام مهدی طباطبایی امام جمعه فولادشهر با اشاره به ارتباط سازنده ذوب‌آهن با مردم شهرستان لنجان، اظهار داشت: آوازه ذوب‌آهن اصفهان در تولید فولاد جهانی است و این یکی از نعمات الهی محسوب می‌شود که این مجتمع عظیم صنعتی در نزدیکی این شهر قرار دارد، زیرا به خوبی توانسته اشتغال برای جوانان ایجاد کند و این یک نکته مثبت برای این شرکت به شمار می‌آید.

وی ذوب‌آهن اصفهان را منبع برکات خوب برای این شهر دانست و افزود: فعالیت‌های عمرانی بسیار خوبی در این شهر توسط ذوب‌آهن انجام شده است، اما با توجه به جمعیت زیاد این شهر که اکثرا مهاجر هستند احتیاج به کار فرهنگی بیشتر احساس می‌شود و بی‌شک ذوب‌آهن می‌تواند در این زمینه اقدامات موثری انجام دهد. لذا از آنجایی که فضای اشتغال برای افراد کم بضاعت و بی بضاعت کم است، با راه‌اندازی فضای کارگاهی برای این قشر می‌توان شرایط جامعه را بهبود بخشید.

خصوصی‌سازی عاملی برای جدا شدن معادن سنگ‌آهن از ذوب‌آهن

احمد اکبری معاون سرمایه‌های انسانی و توسعه مدیریت ذوب‌آهن اصفهان یکی از مهمترین مشکلات این شرکت را  کمبود آب دانست و گفت: ذوب‌آهن در این زمینه اقدامات اساسی و مهمی را انجام داده و یا در دست اقدام دارد که نمونه آن خریداری پساب شهرستان‌های اطراف، استحصال و بازچرخانی آب در این مجموعه صنعتی بوده تا بتواند به این وسیله آب کمتری را از رودخانه برداشت کند.

وی با اشاره به موضوع تامین مواد اولیه که از اساسی‌ترین نیازهای ذوب‌آهن است، ادامه داد: معادن سنگ‌آهن از ابتدا با همت ذوب‌آهن اصفهان راه‌اندازی شده‌اند، اما به مرور با خصوصی‌سازی نامطلوب از این شرکت جدا شده است. هم‌اکنون نیز برخی از معادن اقدام به خام فروشی و صادرات سنگ‌آهن و یا اقدام به ساخت صنایع فولادی می‌کنند. لذا فولادسازان با چالش تامین مواد اولیه مواجه هستند.

معاون سرمایه‌های انسانی و توسعه مدیریت ذوب‌آهن اصفهان ابراز امیدواری نمود که این مشکل در دولت جدید برطرف شود و بیان کرد: سیاست‌گذاری در حوزه معدن باید به گونه‌ای باشد که ظرفیت‌های معطل مانده فولاد کشور از جمله ذوب‌آهن اصفهان فعال شود که نتیجه این امر افزایش تولید فولاد کیفی کشور خواهد بود.

مشارکت ذوب‌آهن در فعالیت‌های فرهنگی فولادشهر

کوروش اسفندمند مدیرحوزه مدیرعامل و تعاملات منطقه‌ای نیز در این دیدار عنوان کرد: تعداد زیادی از شاغلان و بازنشستگان ذوب‌آهن اصفهان در فولادشهر ساکن هستند و به همین علت تعامل با این شهر از اولویت‌های مهم شرکت است.

وی تعامل و همکاری را باعث رشد طرفین دانست و یادآور شد: ذوب‌آهن اصفهان علاوه بر فعالیت‌های عمرانی در راستای مسئولیت‌های اجتماعی در فعالیت‌های فرهنگی این شهر نیز مشارکت دارد. و از آنجایی که ذوب‌آهن اصفهان دارای اماکن ورزشی، تفریحی و بهداشتی زیادی در فولادشهر است، به مردم این شهر خدمات مختلفی ارائه می‌دهد.

توسعه فرهنگی بسترساز تمامی فعالیت‌ها

علیرضا امیری مدیر روابط عمومی شرکت ذوب‌آهن در پایان خاطرنشان کرد: این مجتمع عظیم صنعتی در چارچوب ضوابط و در حد توان خود می‌تواند در جهت حل مسائل منطقه اقدام کند. فعالیت‌های مشارکتی بیشتر باید در زمینه فرهنگی باشد، زیرا توسعه فرهنگی بستر را برای هرگونه فعالیت دیگر آماده‌تر می‌کند. لذا امیدواریم با همفکری و تعامل خوبی که در حال حاضر بین مسئولان ذوب‌آهن و فولادشهر وجود دارد، به زودی شاهد اثرات سازنده این همکاری‌ها باشیم.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.