دوشنبه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۳ Monday, 15 April , 2024 ساعت ×
ذوب‌آهن اردبیل، ابربدهکار بانکی نیست
20 اردیبهشت 1401 - 15:15
شناسه : 27575
مدیرعامل و رییس هییت‌مدیره کارخانه ذوب‌آهن اردبیل با بیان اینکه ذوب‌آهن اردبیل در فهرست ابربدهکاران بانکی قرار ندارد، گفت: مدیریت ذوب‌آهن اردبیل به شبکه بانکی کشور بدهی معوق ندارد.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، تقی بهرامی مدیرعامل و رییس هییت‌مدیره کارخانه ذوب‌آهن اردبیل، نوشهر با اشاره به قرارگیری اسم واحد صنعتی ذوب‌آهن اردبیل در فهرست ابربدهکاران بانکی کشور، اظهار داشت: این در حالی است که شرکت و واحد صنعتی به شبکه بانکی بدهی معوقی ندارد و ما به عنوان مالک نیز بدهکار بانک نیستیم.

وی با بیان اینکه این واحد صنعتی و تولیدی در سال‌های گذشته، برای تکمیل طرح با مشارکت یکی از بانک‌ها اقدام به اخذ تسهیلات کرده است، افزود: تاکنون ۳۶۰ میلیارد ریال از تسهیلات دریافتی خود را به شبکه بانکی بازگردانده و تنها ۳۰۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت نشده داریم.

مدیرعامل و رییس هییت‌مدیره کارخانه ذوب‌آهن اردبیل، گفت: شرکت حتی اقساط عقب افتاده نداشته و در زمان سررسید پرداخت اقساط، این میزان تسهیلات باقیمانده نیز به علت تداوم روند مشارکت مدنی بانک و تبدیل نشدن طرح به فروش اقساطی، در مرحله اجرا و تکمیل طرح و قبل از تقسیط قرار دارد و به محض اجرای طرح، وارد مرحله بدهی بانکی و تقسیط می‌شود.

بهرامی از مذاکره با مدیریت بانک اعلام‌کننده فهرست ابربدهکاران بانکی و پذیرش اشتباه صورت گرفته در این زمینه توسط آن‌ها، بیان کرد: کسانی که این لیست را منتشر کرده و شرکت ذوب‌آهن اردبیل را در فهرست ابربدهکاران قرار داده‌اند، در صورت اعتراض می‌توانند علیه ما اعلام جرم کنند.

وی در ادامه با اشاره به مشارکت بنیاد برکت در احیای واحدهای دیگر این واحد صنعتی اضافه کرد: برکت برای تکمیل دو واحد باقی مانده کارخانه ذوب‌آهن اردبیل ۶ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری می‌کند. دو واحد ذوب این مجتمع صنعتی با بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال احداث است، ولی به علت کمبود منابع مالی در سال‌های گذشته معطل مانده است.

مدیرعامل و رییس هییت‌مدیره کارخانه ذوب‌آهن اردبیل به نصب کوره‌های این دو واحد باقی‌مانده اشاره کرد و گفت: تجهیزات این واحدها نیز بر اساس آخرین فناوری فولادی جهان و از شرکت زیمنس آلمان خریداری شده است.

بهرامی با بیان اینکه واحد نورد این مجتمع صنعتی۳۵۰ هزار تن در سال را دارد، ادامه داد: هم‌اکنون تولید میلگرد در این بخش از کارخانه بزرگ ذوب‌آهن اردبیل جریان دارد. با راه‌اندازی دو واحد باقی‌مانده، علاوه بر فراهم شدن زمینه اشتغال۲۵۰۰ نفر، ۷۰۰ هزار تن نیز نیز در بخش ذوب به ظرفیت تولید فولاد کشور اضافه می شود.

مدیرعامل و رییس هییت‌مدیره کارخانه ذوب‌آهن اردبیل در پایان با اشاره به هزینه ۱۷۰ میلیارد ریالی برای نوسازی کارخانه ذوب‌آهن اردبیل و تغییر مدیریت این شرکت از اجاره بخش خصوصی و بازگشت آن به چرخه مدیریت توسط مالک و سرمایه‌گذار اصلی در چند ماه اخیر، خاطرنشان کرد: به جز ۱۴ درصد از سهام فروخته شده به شرکت آبداران، مابقی سرمایه این شرکت متعلق به خانواده بهرامی نوشهر است.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.